کتاب آمادگی آزمون TEF

کتاب آمادگی آزمون TEF

آزمون TEF آزمون استاندارد فرانسه است که به عنوان معیاری برای سنجش میزان تسلط افراد به زبان فرانسوی در نظر گرفته می شود. بسیاری از افرادی که قصد مهاجرت به کشورهای فرانسوی زبان را دارند همواره به دنبال اخذ نمره قبولی در این آزمون هستند. موفقیت در آزمون TEF مستلزم داشتن برنامه آموزشی خوب و کتاب آمادگی آزمون TEF است. در ادامه مطلب به بررسی بهترین منابع و کتاب آمادگی آزمون TEFمی پردازیم، تا انتهای این مقاله همراه ما باشید.

معرفی بهترین منابع مطالعاتی آزمون TEF

کتاب آمادگی آزمون TEF و منابع آنلاین موجود در بازار  هستند که شما را برای امتحان آماده می‌کنند. در واقع این منابع زبان فرانسه به این دلیل انتخاب شدند که راهنمای مطالعه امتحانی کارآمدی را به داوطلبان آزمون TEF ارائه می دهند. به علاوه این کتاب های آمادگی آزمون،  شامل نمونه سوالاتی هستند که دقیقاً منعکس کننده سوالاتی است در روز آزمون خواهید دید.

به عبارت دیگر، تنها با استفاده از یکی از این منابع و کتاب آمادگی آزمون TEF در کنار دوره های آموزشی استاد آنلاین، تضمین می شود که برای آزمون TEF خود آمادگی بهتری داشته باشید. توجه داشته باشید که کتاب ‌های توصیه‌ شده برای آموزش زبان فرانسوی به شما طراحی نشده‌اند، بلکه هدف اصلی این کتاب ها آماده کردن شما برای امتحان است. در واقع،  کتاب های آمادگی آزمون TEF شما را با قالب امتحان و ساختار سؤالات آشنا می‌کند تا در روز امتحان، سوالات برای شما غافلگیر کننده نباشد.

اگر به دنبال منابع یادگیری زبان فرانسه هستید، بهتر است ابتدا با استفاده از پکیج های آموزش زبان مجموع استاد آنلاین خود را به سطح امتحان زبان فرانسه برسانید، سپس برای تهیه منابع آزمون TEF اقدام کنید. توصیه می‌شود قبل از امتحان کردن این کتاب‌ها، چند تمرین را به زبان فرانسه انجام دهید، خواه خودآموز باشد یا در یک محیط کلاسی. در غیر این صورت، ممکن است دلسرد شوید زیرا کتاب‌هایی که در ادامه معرفی می کنیم کاملاً به زبان فرانسوی نوشته شده‌اند.

5 قسمتی که کتاب های آمادگی آزمون TEF پوشش می دهد

درک شنیداری: این قسمت از آزمون زبان فرانسه برای همه شرکت کنندگان در آزمون TEF دارای اهمیت نیست. در واقع هر بخش از این آزمون با توجه به الزامات دانشگاه یا مخل کار باید فراهم شود.

درک مطلب: این بخش از آزمون برای کسانی که قصد مطالعه زبان فرانسه را دارند و کسانی که متقاضی دریافت اقامت کانادا هستند، ضروری است.

بیان شفاهی: اخذ نمره قبولی در این بخش از آزمون برای کسانی که TEF Naturalization، TEF for Resident Card، TEFAQ و TEF Canada را انجام می دهند اجباری است.

بیان نوشتاری: این آزمون برای کسانی که TEF را برای کارت اقامت، تحصیلات TEF در فرانسه و TEF کانادا انجام می دهند اجباری است.

واژه نامه و ساختار: موفقیت در این بخش از آزمون زبان فرانسه برای کسانی که Le TEF études en France را انجام می دهند اجباری است.

همانطور که می بینید، بسته به اهداف شما (به عنوان مثال: تحصیل در فرانسه یا زندگی در کبک)، برخی از قسمت های آزمون اجباری و برخی دیگر اختیاری خواهند بود. بنابراین با توجه به اینکه کتاب آمادگی آزمون TEF تمامی قسمت های آزمون را پوشش می دهد، اما فقط بخش‌ هایی را انتخاب کنید که برای شما مناسب است.

فهرست کتاب های آمادگی آزمون TEF

1.    TEF Test d’Evaluation de Francais – TEF – 250 activites (French Edition) by Sylvie Pons

کتاب آمادگی آزمون TEF

این کتاب برای عموم غیر فرانسوی زبانی که قصد دارند برای آزمون TEF آماده شوند، در نظر گرفته شده است. همچنین این کتاب آمادگی آزمون TEF همواره مورد تایید مرجع برگزاری این آزمون یعنی اتاق بازرگانی و صنعت پاریس (CCIP) نیز می باشد. ساختار این کتاب بسیار کاربر پسند است. برای اینکه یک دیکلی نسبت به این کتاب داشته باشید، در اینجا خلاصه ای از این کتاب آورده شده است. اول از همه این کتاب به 3 بخش تقسیم می شود:

قسمت 1

 قسمت اول نحوه استفاده از کتاب را توضیح می دهد. همچنین به خوبی توضیح می دهد که در روز امتحان از شما چه انتظاری می رود و چگونه به هر بخش از آزمون TEF نزدیک شوید. برای کسانی که به دنبال شرکت در e-TEF هستند، این کتاب اطلاعاتی در مورد آن در صفحات خود گنجانده است.

قسمت 2

قسمت دوم کتاب آمادگی آزمون TEF فعالیت های آموزشی را پوشش می دهد تا شما را با ساختار امتحان و نوع سوالات امتحانی آشنا کند. همانطور که می دانید TEF سطح شما را در زبان فرانسه در مقیاس 0 تا 6 درجه بندی می کند. به عبارت دیگر شامل  7 سطح می باشد. 0 در سطح CEFR A1.1 کمترین و سطح 6 در سطح CEFR C2 بالاترین است. سوالات آزمون TEF به تدریج دشوارتر می شود، که ساده ترین آنها در سطح 0 و سخت ترین آنها در سطح 6 است. این کتاب یافتن نه تنها بخش ها، بلکه سطوح مرتبط با آزمون TEF را بسیار آسان می کند. چطور؟ برای هر گروه از سوالات، سطح مربوط به آن، به وضوح برجسته شده است. این کار ارزیابی خود را آسان‌ تر می‌ کند و متوجه می ‌شوید که آیا به سطحی رسیده‌اید که برای موفقیت در امتحان خود نیاز دارید یا باید سطح خود را در زبان فرانسه حتی بیشتر ارتقا دهید.

قسمت 3

 قسمت سوم این کتاب شامل  آزمون های آزمایشی است . برای این بخش، از آنجایی که فقط 2 تست تمرینی وجود دارد، سعی کنید با زمان بندی خود، وضعیت واقعی امتحان را شبیه سازی کنید. این برای این است که ببینیم در شرایط امتحان واقعی چگونه عمل می کنید.

لازم به ذکر است که CD این کتاب به صورت جداگانه فروخته می شود اما با در اختیار داشت CD می توانید به پاسخنامه تمرینات این کتاب دسترسی داشته باشید.

2.    Test d’Evaluation De Francais (French Edition) by Hachette Livre

کتاب آمادگی آزمون TEF

این کتاب، مانند کتاب بالا، یک مرور کلی از ساختار TEF، همراه با استراتژی‌های تست‌ زنی و 2 آزمون تمرینی ارائه می‌دهد. سی دی همراه این کتاب نیست. این کتاب تقریباً 20 سال پیش منتشر شده، اما ساختار آزمون از آن زمان تا کنون آنچنان تغییر نکرده است. اگر علاقه مند به اطلاعات بیشتر در مورد e-tef هستید، آن را در اینجا پیدا نخواهید کرد. این کتاب آمادگی آزمون TEF در مجموع یک کتاب آماده سازی بسیار خوب است.

و این فهرست کتاب های توصیه شده ما را کامل می کند! بله واقعاً فقط 2 کتاب توصیه شده وجود دارد. چرا؟ زیرا هر دو یا هر یک از این دو، شما را برای امتحان TEF آماده می کند. اگر می خواهید آزمون Expression Orale را انجام دهید، لازم است به مثال‌های ارائه شده در این کتاب‌ها دقت کنید، زیرا تمرین‌ها تقریباً مشابه آنچه در امتحان واقعی خود خواهید دید، هستند. این در مورد سایر بخش های آزمون TEF نیز صادق است.

مطالعه کتاب های آمادگی آزمون TEF برای چه کسانی ضروری است؟

به طور کلی افرادی که قصد مهاجرت کاری، تحصیلی یا اقامت در کشورهای فرانسوی زبان را دارند باید در آزمون TEF نمره قبولی کسب کنند. بنابراین مطالعه کتاب آمادگی آزمون TEF برای گروه های زیر ضروری است:

  • افرادی که قصد ادامه تحصیل در فرانسه و دانشگاه های فرانسوی زبان فرانسه را دارند.
  • افرادی که قصد دریافت تابعیت فرانسه یا اخذ شهروندی فرانسه و کانادا را دارند.
  • افرادی که قصد مهاجرت به ایالت کبک کانادا را دارند. (TEFAQ)
  • افرادی که قصد راه اندازی کسب و کار در کانادا را دارند  (TEF CANADA)

اگر می خواهید تنها با یک بار شرکت در آزمون TEF به موفقیت دست پیدا کنید، لازم است ابتدا دوره آموزشی زبان فرانسه را سپری کنید و سپس با تهیه و مطالعه کتاب آمادگی آزمون TEF به تسلط کافی برای قبولی در آزمون برسید. مجموعه استاد آنلاین ضمن ارائه پکیج های آموزشی با کیفیت برای آموزش زبان فرانسه، داوطلبان را برای قبولی در آزمون TEF به بالاترین سطح آمادگی می رساند.

جمع بندی

همان‌طور که گفتیم آزمون TEF، آزمونی برای سنجش زبان فرانسه است و برای غیر فرانسوی زبانانی که قصد مهارجت به کشورهای فرانسوی زبان را دارند، طراحی شده است. این آزمون با توجه به نیاز داوطلبان در بخش های مختلفی برگزار می شود که موفقیت در هر یک از آزمون های TEF مستلزم داشتن منابع و آموزش خوب است که در این مقاله کاربردی ترین کتاب های آمادگی آزمون TEF را معرفی کردیم.

پست های مرتبط

مطالعه این پست ها رو از دست ندین!
toefl

ساختار آزمون تافل | بررسی جامع آزمون های PBT و iBT

در دنیای امروز، تسلط بر زبان انگلیسی به عنوان زبانی بین‌المللی، کلیدی برای گشودن درهای موفقیت در زمینه‌ های تحصیلی…

بیشتر بخوانید
بهترین راه برای یادگیری گرامر انگلیسی

بهترین راه برای یادگیری گرامر انگلیسی

بهترین راه برای یادگیری گرامر انگلیسی در مرحله اول آموزش صحیح و اصولی است و بعد تمرین زیاد. گرامر انگلیسی…

بیشتر بخوانید
تعیین سطح زبان انگلیسی

معرفی بهترین سایت های تعیین سطح زبان انگلیسی

اگر به دنبال بهترین سایت ها برای تعیین سطح زبان انگلیسی خواندن این مقاله را به شما پیشنهاد می کنیم….

بیشتر بخوانید

نظرات

سوالات و نظراتتون رو با ما به اشتراک بذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

question