معرفی بهترین شهرهای دانشجویی آلمان: شهر کلن

معرفی بهترین شهرهای دانشجویی آلمان: شهر کلن

شهر کلن چهارمین شهر بزرگ کشور آلمان است. این شهر زیبا و تاریخی یکی از قدیمی ترین شهرهای آلمان است و قدمت آن به دوران روم باستان باز می گردد.

این شهر به دلیل موقعیت جغرافیایی خود، از مهمترین بنادر تجاری آلمان و اروپا است. این شهر همچنین یکی از مراکز بسیار مهم حمل و نقل در آلمان و اروپا به شمار می آید. شرکت معروف هواپیمایی لوفت‌هانزا در این شهر واقع شده است.

شهر کلن توسط رود راین به دو قسمت راست و چپ و یا همان شرقی و غربی تقسیم شده است که اگر کلیسای جامع شهر کلن را که در واقع مهم ترین نماد آن است، مرکز شهر در نظر بگیریم، بیشتر دانشگاه های کلن و مناطق دانشجویی در طرف چپ آن قرار دارد.

طبق آخرین سرشماری که در سال ۲۰۲۰ انجام شده، جمعیت شهر کلن به ۱،۱۱۸،۷۸۹ نفر می‌رسد که به ازای هر هزار مرد، ۱۰۴۶ زن وجود دارد.

بزرگترین اقلیت مهاجر این شهر را ترک‌ها به خود اختصاص داده‌اند و ۶٫۳٪ جمعیت شهر را تشکیل می‌دهند. طبق سرشماری سال ۲۰۱۵، جمعیت افغان‌های مقیم کلن ۴۳۷۸ نفر جمعیت ایرانیان مقیم کلن ۳۸۲۹ نفر بوده‌است. کلن عمدتاً یک شهر فرهنگی است و فعالیت‌های فرهنگی و هنری زیادی در آن انجام می‌شود.

تحصیل در کلن

شهر کلن نیز مانند دیگر شهرهای آلمان امکانات بسیار مناسبی را برای دانشجویان بین المللی خود فراهم کرده و در مجموع شهر دانشجوپذیری محسوب می‌شود. کلن با بیش از شصت هزار دانشجو که در هفت دانشگاه و چندین انستیتو عالی تحصیل می‌کنند (از جمله دانشگاه معروف و بین‌المللی ورزش Deutsche Sporthochschule، دانشگاه موسیقی Musikhochschule، بزرگترین دانشگاه صنعتی آلمان Fachhochschule Köln و دانشگاه اصلی کلن Albertus Magnus Universität) دومین شهر بزرگ دانشجویی آلمان است.

دانشگاه کلن

دانشگاه کلن که در انگلیسی با نام University of Cologne و در آلمانی Universität zu Köln خطاب می‌شود، ششمین دانشگاه تاسیس شده در بخش اروپای مرکزی است. این دانشگاه در سال 1388 میلادی تاسیس شد و تا سال ۱۷۹۸ میلادی فعالیت داشت و با حمله فرانسوی‌ها تعطیل شد. اما این دانشگاه در سال ۱۹۱۹ میلادی مجددا بازگشایی شد و اکنون با بیش از ۴۸ هزار دانشجو به عنوان یکی از بزرگ‌ترین دانشگاه‌های کشور آلمان شناخته می شود.

دانشگاه کلن آلمان به شش دانشکده تقسیم شده است که در مجموع 200 رشته تحصیلی را ارائه می دهند. دانشکده های این دانشگاه عبارتند از: مدیریت، اقتصاد و علوم اجتماعی، حقوق، پزشکی، هنر، ریاضیات و علوم طبیعی و علوم انسانی.

معرفی بهترین شهرهای دانشجویی آلمان: شهر کلن

دانشگاه ورزش آلمان

دانشگاه ورزش آلمان کلن با نام Deutsche Sporthochschule Köln بزرگترین دانشگاه ورزش جهان است.

این دانشگاه (در ابتدا دانشکده) به عنوان جانشین «دانشکده تربیت بدنی آلمان» (مستقر در برلین) که در سال ۱۹۲۰ میلادی، توسط «کارل دیم» (Carl Diem) و «آگوست بیر» (August Bier) تأسیس شده بود، بنیان‌گذاری شد. کارل دیم تا روز مرگ در سال ۱۹۶۲ رئیس این دانشگاه بود.

دانشکده در سال ۱۹۶۲ میلادی توسط دولت فدرال به ایالت نوردراین وستفالن تحویل داده شد و پس از تصویب اساسنامه جدید دانشکده در سال ۱۹۷۰ میلادی به دانشگاه تبدیل شد.

این دانشگاه با داشتن ۳۳ انستیتوی تخصصی نقش مهمی در رشد و پیشرفت ورزش آلمان داشته است.

رشته های این دانشگاه عبارتند از:

کارشناسی:

 • مدیریت و ارتباطات ورزش
 • ورزش، سلامتی و پیشگیری
 • ورزش و حرکت
 • ورزش و توان
 • روزنامه نگاری ورزشی

کارشناسی ارشد:

 • حرکت و ورزش در دوران سالمندی
 • گردشگری ورزشی و مدیریت بازیافت سلامتی
 • ورزش، رسانه‌ها و تحقیقات ارتباطات
 • مدیریت ورزش به انگلیسی
 • تکنولوژی ورزش
 • Exercise Science and Coaching و چندین رشته دیگر.

تربیت معلم:

 • تمامی درجات مختلف آموزگاری در سطوح دبستان، دبیرستان و بالاتر.

مربی گری:

 • آموزش و دریافت جواز مربی‌گری اکثر رشته‌های ورزشی

دکترا:

فارغ التحصیلان این دانشگاه می‌توانند در صورت داشتن معدل خوب و جلب موافقت یک استاد راهنما، در بخش دلخواه رساله دکترای خود را بنویسند.

دانشگاه علوم کاربردی کلن

دانشگاه علوم کاربردی کلن با نام رسمی TH Köln بزرگترین دانشگاه علوم کاربردی آلمان از نظر تعداد دانشجویان است. این دانشگاه حدود 27000 دانشجو و 430 استاد دارد. TH Köln در مجموع 100 برنامه کارشناسی و کارشناسی ارشد را به طور کامل ارائه می دهد.

پست های مرتبط

مطالعه این پست ها رو از دست ندین!
معرفی بهترین دانشگاه های آلمان: دانشگاه فنی درسدن

معرفی بهترین دانشگاه های آلمان: دانشگاه فنی درسدن

دانشگاه فنی درسدن یا دانشگاه صنعتی درسدن با بیش از ۳۷ هزار دانشجو بزرگترین دانشگاه ایالت زاکسن و یکی از…

بیشتر بخوانید
دانشگاه سالرنو

معرفی بهترین دانشگاه های ایتالیا: دانشگاه سالرنو

دانشگاه سالرنو UNISA یکی از قدیمی ترین دانشگاه های اروپاست. پیشینه ایجاد این دانشگاه به قرن هشتم میلادی باز می…

بیشتر بخوانید
دانشگاه سالنتو

معرفی بهترین دانشگاه های ایتالیا: دانشگاه سالنتو

دانشگاه سالنتو یک دانشگاه دولتی در شهر لچه ایتالیاست. این دانشگاه که تا پیش از این به عنوان دانشگاه لچه…

بیشتر بخوانید

نظرات

سوالات و نظراتتون رو با ما به اشتراک بذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

question