خطرناک ترین اشتباهات شرکت کنندگان تافل

اشتباهات رایتینگ تافل ® :: چرا داوطلبان ایرانی در رایتینگ تافل ® مشکل دارند؟

43 دقیقه ویدئو آموزشی نکات طلایی در رایتینگ تافل

بر اساس بررسی بیش از 300 مورد واقعی آزمون آزمایشی برگزار شده و اشتباهات رایتینگ تافل ® در مرکز اساتیدآنلاین

نکات طلایی رایتینگ تافل
دکتر محمدحسین رحمانی

دکتر محمدحسین رحمانی کیست ؟

  •  بیش از 15 سال تجربه آموزش تخصصی تکنیک های تافل ®
  • مدیر گروه جهاد دانشگاهی اصفهان (97-1390)
  • مدرس دوره های تافل ® و آیلتس ® جهاد دانشگاهی و آموزشگاه صدر
  • مصحح بیش از 1000 آزمون آزمایشی تافل ®
  • مدرس دوره های TOEFL ® و GRE ® دانشگاه هنر و دانشگاه اصفهان
  • مدرس دوره های زبان تجاری اتاق بازرگانی

قیمت محصول: 199000 تومان

برای مدت محدود رایگان!

سخنی درباره رایتینگ تافل

ابتدا روی دکمه بالا کلیک کنید تا ویدئو دوره اشتباهات رایتینگ تافل برایتان ارسال شود، سپس ادامه این متن را به جهت آشنایی با رایتینگ تافل مطالعه کنید.

در رایتینگ تافل، دو سوال وجود دارد:

سوال اول Integrated Question

سوال دوم Independent Question

اولین سوال یا همان Integrated Question، ترکیبی از ریدینگ و لیسنینگ و رایتینگ و سوال دوم یا همان Independent Question، صرفاً برای سنجش مهارت نگارش شماست.

دو نکته در رایتینگ تافل و Integrated Question :

نکته اول

در رایتینگ تافل و Integrated Question، شما سه دقیقه فرصت دارید تا متنی متشکل از 4 پاراگراف را بخوانید. پاراگراف یک ادعا خواهد داشت و سه پاراگراف بعدی 3 دلیل برای اثبات ادعا. پس از آن باید به قسمتی از یک سخنرانی گوش کنید که در آن استادی در مورد ادعا و دلایل متن صحبت می کند. حال سوال از شما می خواهد خلاصه ای از نکات مهم ریدینگ و نظر استاد در مورد آنها را در رایتینگ خود بنویسید.

نکته دوم

یک رایتینگ تافل خوب در بخش Integrated Question معمولاً حدود 250 تا 300 کلمه است. پس به تعداد کلماتی که در این بخش می نویسید توجه کنید. اکثر کلماتی که در این تسک رایتینگ اضافه میکنید باید برگرفته از بخش شنیداری باشد و ذکر جزییات بیشتر از لیسنینگ تاثیر مثبتی در نمره دارد. اطلاعات بخش ریدینگ باید به شکل خلاصه شده و بازنویسی شده باشد و عدم تغییر کلمات و عبارت ها نمره منفی خواهد داشت.

سه نکته در رایتینگ تافل و Independent Question :

نکته اول

در رایتینگ تافل و سوال Independent ، شما ۳۰ دقیقه فرصت دارید تا به یک سوال جواب بدهید. در این نوع سوال دیگر خبری از ریدینگ و لیسنینگ نیست و سوال Independent فقط و فقط مهارت رایتینگ شما را ارزیابی می کند.

نکته دوم

هر چند تافل مینیمم 300 کلمه را برای تعداد کلمات قرار داده است، اما پیشنهاد می کنیم حدود ۴۰۰ کلمه بنویسید. در کنار کیفیت رایتینگ کمیت و تعداد کلمات نیز اهمیت ویژه ای در ارتقاء نمره دارد.

نکته سوم

سوال های Independent معمولاً از موضوعات روزمره و عمومی هستند، اما بد نیست قبل از آزمون لیستی از این سوال هایی که در آزمون آمده را ببینید و در مورد پاسخ به این سوال ها فکر کنید.

درمورد رایتینگ تافل و Independent Question بیشتر بدانید:

سوال دوم رایتینگ تافل انواع مختلفی دارد. پیشنهاد می کنیم حتماً برای گرفتن یک نمره عالی از بخش WRITING ، با انواع این سوال ها آشنایی داشته باشید. در این بخش، سوالات پر تکرار را به 4 گروه، دسته بندی کرده ایم:

سوال دوم رایتینگ تافل انواع مختلفی دارد. پیشنهاد می کنیم حتماً برای گرفتن یک نمره عالی از بخش WRITING ، با انواع این سوال ها آشنایی داشته باشید. در این بخش، سوالات پر تکرار را به 4 گروه، دسته بندی کرده ایم:

در این نوع سوالات موضوعی مطرح می شود و شما باید موافقت یا مخالفت خودتان با موضوع مورد نظر را بنویسید. نکته ای که باید دقت کنید این است که در چنین سوال هایی فقط با سوال موافقت یا مخالفت کنید. زیرا اگر نظری میانی داشته باشید با توجه به ماهیت آزمون تافل و معیار های ارزیابی رایتینگ در این آزمون، کار بسیار دشواری دارید. راحت ترین کار این است که یا مخالفت کنید یا موافقت.

در این نوع از سوالات، شما باید به سوالی پاسخ بدهید که شامل یک wh است  و باید در مورد آن موضوع توضیح دهید.

در این نوع از سوالات، باید دو طرف یک موضوع را تحلیل کنید و در نهایت هم نظر خودتان را ارائه کنید. مثلاً اگر موضوع در مورد غذاهای فست فودی است، شما باید هم در مورد مزایای مصرف این غذا ها حرف بزنید و هم مضرات آن.

چرا داوطلبان ایرانی در رایتینگ تافل مشکل دارند؟

در ویدئو رایگان اشتباهات رایتینگ تافل، دکتر محمدحسین رحمانی، به اشتباهات رایج داوطلبان ایرانی در رایتینگ تافل و مهم ترین نکاتی که باید رعایت کنید پرداخته اند.همین حالا به ایمیل خود مراجعه کنید و ویدئو اشتباهات رایتینگ تافل را ببینید. شما میتوانید در صورت نیاز پس از دیدن ویدئو اشتباهات رایتینگ تافل،  از آزمون آزمایشی تافل اساتیدآنلاین نیز استفاده نمایید تا شبیه ترین آزمون به آزمون اصلی را با کمترین قیمت شرکت کنید. همچنین در وب سایت اساتیدآنلاین می توانید جدیدترین TPO TOEFL  ® را دانلود کرده و به صورت رایگان مهارت های خود را بسنجید.
question