معرفی بهترین شهرهای دانشجویی آلمان: شهر فرانکفورت

معرفی بهترین شهرهای دانشجویی آلمان: شهر فرانکفورت

شهر فرانکفورت با جمعیتی بیش از ۷۶۱ هزار نفر، بزرگ‌ترین شهر ایالت هسن و پنجمین شهر بزرگ آلمان است. این شهر مساحتی برابر با ۲۴۸,۳۱ کیلومترمربع دارد و ارتفاع آن از سطح دریا برابر با ۱۱۲ متر است.

فرانکفورت امروزه یکی از ثروتمندترین مراکز اروپا و مرکز فرهنگ، ادبیات و همچنین بانکداری است. بانک مرکزی اروپا در این شهر واقع شده است.

این شهر دارای آسمان خراش‌های بلند، خانه اپرا، سالن‌های تئاتر، باغ وحش، مراکز خرید و پارک‌های متنوع است و بیش از ۵۰ موزه را در خود جای داده‌است.

فرانکفورت تقریبا در مرکز قاره اروپا قرار دارد و همین مرکز بودن باعث شده تا فرودگاه این شهر از اهمیت زیادی برخوردار باشد.

یوهان فیلیپ رایس، فیزیک‌دان آلمانی، میکروفون و اولین نسل تلفن را اختراع کرد. اولین جمله‌ای که رایس از طریق تلفن گفت، این جمله بود: «اسب‌ها سالاد خیار نمی‌خوردند!» دلیل اینکه رایس این جمله بی‌مفهوم را برای گفتن انتخاب کرد، این است که تلفظ این عبارت در زبان آلمانی سخت است و او می‌خواست ثابت کند که کیفیت صدای منتقل‌شده در حد قابل قبولی است.

البته تلفن رایس هیچ‌گاه به مراحل تکمیلی نرسید و سرانجام گراهام بل تحقیقات او را تکمیل کرد.

فرانکفورت طبیعتی بسیار زیبا دارد و در دل این شهر جنگل عظیمی قرار گرفته است.«استادوالت» (Stadtwald) یا جنگل شهری، مساحتی برابر با ۳۸۶۶ هکتار دارد و به‌عنوان بزرگ‌ترین جنگل داخل شهر جهان شناخته می‌شود.

به دلیل وضعیت اقتصادی مناسب فرانکفورت، در سال‌های اخیر میزان مهاجرت به این شهر افزایش پیداکرده است. بر اساس آمار بیش از ۲۸ درصد از ساکنین فرانکفورت را مهاجرین خارجی تشکیل می‌دهند.

یوهان ولفگانگ گوته، یکی از بزرگان ادبیات جهان در فرانکفورت متولد شد و نیمی از عمرش را هم در این شهر گذراند. گوته بسیاری از آثار ارزشمندش، ازجمله «رنج‌های ورتر جوان» را در فرانکفورت نوشت.

تحصیل در فرانکفورت

دانشگاه گوته، دانشسرای عالی صنعتی، دانشگاه هنرهای تجسمی (اشتدل)، دانشگاه فلسفه و الهیات، دانشگاه موسیقی و هنرهای نمایشی و مدرسه بین‌المللی اقتصاد و مدیریت از مهمترین مقاصد تحصیلی این شهر هستند.

معرفی بهترین شهرهای دانشجویی آلمان: شهر فرانکفورت

دانشگاه گوته

دانشگاه گوته در سال 1914 تأسیس شد و توسط شهروندان ثروتمند فرانکفورت تأمین می شد. امروزه، این دانشگاه بیش از 48،000 دانشجو دارد. دانشگاه گوته در میان برترین دانشگاه های تحقیقاتی بین المللی قرار دارد. این دانشگاه به نام یوهان ولفگانگ فون گوته فیلسوف و شاعر آلمانی نامگذاری شده است.

از دانش‌آموختگان بنام این دانشگاه می‌توان، ویلهلم گناتسینو، پیتر ایدن، کرنلیوس لانچوش، تئودور آدورنو، رایمر لوست و هورست لودویگ اشتورمر، برنده جایزه نوبل فیزیک (۱۹۹۸) را نام برد.

این دانشگاه دارای ۴ پردیس و ۱۶ دانشکده است.

جایزه نقدی دویچه بانک (Deutsche Bank Prize) از سال ۲۰۰۵ در زمینه اقتصادی و مالی به پژوهشگرانی تعلق می‌گیرد که پژوهش‌های مؤثری بر روی امور مالی و اقتصاد کلان داشته‌اند و همچنین برای قدردانی از فعالیت کسانی است که نتایج مطالعات آن‌ها تأثیر بسزایی در سیاست و دانش اقتصادی گذاشته باشد.

این جایزه(۵۰۰۰۰ یورو) به صورت دوسالانه و از طریق مرکز مطالعات مالی (Center for Financial Studies) و مشارکت دانشگاه گوته فرانکفورت اعطا می‌شود.

دیگر مراکز تحصیلی مهم این شهر عبارتند از:

 دانشگاه علمی کاربردی علوم مدیریت (FOM)

دانشگاه BBW

دانشگاه اروپایی ویادرینا Viadrina

دانشگاه علوم پایه فرانکفورت

کالج هنرهای زیبا

دانشکده موسیقی و هنرهای دراماتیک

دانشکده فلسفه و الهیات سانت یورگن

دانشکده مدیریت و فناوری بین المللی Provadis

پست های مرتبط

مطالعه این پست ها رو از دست ندین!
معرفی بهترین دانشگاه های آلمان: دانشگاه فنی درسدن

معرفی بهترین دانشگاه های آلمان: دانشگاه فنی درسدن

دانشگاه فنی درسدن یا دانشگاه صنعتی درسدن با بیش از ۳۷ هزار دانشجو بزرگترین دانشگاه ایالت زاکسن و یکی از…

بیشتر بخوانید
دانشگاه سالرنو

معرفی بهترین دانشگاه های ایتالیا: دانشگاه سالرنو

دانشگاه سالرنو UNISA یکی از قدیمی ترین دانشگاه های اروپاست. پیشینه ایجاد این دانشگاه به قرن هشتم میلادی باز می…

بیشتر بخوانید
دانشگاه سالنتو

معرفی بهترین دانشگاه های ایتالیا: دانشگاه سالنتو

دانشگاه سالنتو یک دانشگاه دولتی در شهر لچه ایتالیاست. این دانشگاه که تا پیش از این به عنوان دانشگاه لچه…

بیشتر بخوانید

نظرات

سوالات و نظراتتون رو با ما به اشتراک بذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

question