آلمانی یا فرانسوی، کدام یک سخت تر است؟

آلمانی یا فرانسوی

معمولاً کنجکاویم بدانیم که آیا یادگیری زبان‌های مختلف، با هم تفاوت دارند؟ آیا برای یادگیری زبان‌های مختلف به مهارت یکسانی نیاز داریم؟ یادگیری زبان آلمانی یا فرانسوی راحت تر است؟  این سوال یک سوال سلیقه ایست و سهولت یادگیری یک زبان نسبت به زبان‌های دیگر، به عوامل مختلفی بستگی دارد.

فردی که علاوه بر زبان مادری ‌اش به زبان دیگری مسلط باشد، راحت تر می‌تواند یک زبان جدید را یاد بگیرد. بنابراین دانش‌آموزانی که زبان فرانسه را یاد گرفته ‌اند، راحت تر می‌توانند زبان آلمانی را فرا بگیرند. برخی از زبان‌ شناسان در مقایسه‌ی دشواری زبان‌ های آلمانی و فرانسوی اظهار می‌کنند که زبان آلمانی به دلیل لهجه و تلفظ و همچنین قواعد پیچیده‌ دستور زبان، دشوارتر است.

نکات زبان آلمانی | هرآنچه باید در مورد زبان آلمانی بدانید

وجود تفاوت در گرامر زبان‌ های آلمانی و انگلیسی، باعث شده که این زبان نسبت به زبان فرانسوی دشوارتر باشد. علت این دشواری این است که قواعد دستوری زبان آلمانی، در اکثر زبان‌های لاتین مثل فرانسوی (با 150 میلیون فرانسوی زبان در سرتاسر دنیا)، ایتالیایی (با 60 میلیون ایتالیایی زبان)، پرتغالی (با 250 میلیون پرتغالی‌زبان) و اسپانیایی (با 470 میلیون اسپانیایی زبان) یافت نمی‌شوند.

معرفی معتبرترین مدارک زبان آلمانی

زبان‌های لاتین که با نام زبان رومی نیز شناخته می‌شوند در اصل از زبان وولگار لاتین گرفته شده‌. این زبان در بین قرن ‌های ششم تا نهم میلادی و در زمان امپراطوری روم در مناطق مدیترانه‌ای متداول بود. به همین دلیل است که انواع زبان‌های لاتین از نظر ساختار جمله و قواعد دستوری، شباهت و هماهنگی بسیار زیادی با هم دارند.

زبان‌ های ژرمنی اما شامل زبان آلمانی، هلندی و آفریکانس، از زبان هلندی گرفته شده ‌اند. به طور کلی زبان ‌های ژرمنی متعلق به مناطق ژرمنی شمالی، مثل زبان ‌های سوئدی، ایسلندی، نروژی و دانمارکی، بسیار سخت ‌تر از زبان‌ های لاتین یا رومی ‌تبار هستند.

آلمانی یا فرانسوی

آلمانی یا فرانسوی، کدام یک سخت تر است؟

یکی از مهمترین تفاوت های زبان آلمانی و فرانسوی در این است که زبان آلمانی از سه جنسیت (مذکر، مؤنث و خنثی) استفاده می‌کند. اما زبان فرانسوی تنها دو جنسیت (مذکر و مؤنث) دارد. ممکن است که درک این سه جنسیت برای برخی از دانش‌آموزان دشوار باشد و بیشتر علتش این است که کاربرد صحیح این سه جنسیت اصلاً قابل پیش ‌بینی نیست.

یادگیری آلمانی با سریال | بهترین سریال ها برای یادگیری زبان آلمانی

زبان آلمانی، اسامی بی ‌قاعده خنثی و مذکر فراوانی دارد و همین باعث شده که تمام جمع‌ های این زبان با هم تفاوت داشته باشند. ممکن است زبان‌آموزانی که به زبان ‌های لاتین مثل فرانسوی عادت کرده‌ اند، در درک این جنسیت‌ ها دچار مشکل شوند.

علاوه بر مواردی که ذکر شد، لهجه زبان آلمانی بسیار سخت تر از زبان فرانسوی است و حتی کلماتی که در این زبان استفاده می شوند بلند تر و تلفظ سخت تری دارند. برای مثال Streichholzschächtelchen که به معنای جعبه های کبریت است و اینگونه تلفظ می شود: Schtraeyechholtsschaicktelchen

به طور کلی می‌توان گفت که دشوارتر بودن زبان آلمانی نسبت به فرانسوی به این دلیل است که زبان ‌آموزان برای یادگیری زبان آلمانی، به تکنیک یادگیری جدیدی نیاز دارند و تکنیک ‌های یادگیری زبان فرانسوی یا انگلیسی در اینجا کاربردی نخواهند داشت.

معرفی آزمون های زبان آلمانی / با ارزش ترین مدارک زبان آلمانی

به‌کار‌گیری تکنیک ‌های جدید، یکی از مهمترین معیارهای یادگیری زبان آلمانی است. در انتها می توان گفت به دلیل لهجه دشوار، تلفظ های سخت و کلمات طولانی و همچنین علم به این مورد که دستور زبان آلمانی شبیه به دستور زبان سایر زبان های لاتین و اروپایی نیست، زبان آلمانی زبان دشوار تری برای یادگیری است.

پست های مرتبط

مطالعه این پست ها رو از دست ندین!
toefl

ساختار آزمون تافل | بررسی جامع آزمون های PBT و iBT

در دنیای امروز، تسلط بر زبان انگلیسی به عنوان زبانی بین‌المللی، کلیدی برای گشودن درهای موفقیت در زمینه‌ های تحصیلی…

بیشتر بخوانید
بهترین راه برای یادگیری گرامر انگلیسی

بهترین راه برای یادگیری گرامر انگلیسی

بهترین راه برای یادگیری گرامر انگلیسی در مرحله اول آموزش صحیح و اصولی است و بعد تمرین زیاد. گرامر انگلیسی…

بیشتر بخوانید
تعیین سطح زبان انگلیسی

معرفی بهترین سایت های تعیین سطح زبان انگلیسی

اگر به دنبال بهترین سایت ها برای تعیین سطح زبان انگلیسی خواندن این مقاله را به شما پیشنهاد می کنیم….

بیشتر بخوانید

نظرات

سوالات و نظراتتون رو با ما به اشتراک بذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

question