چگونگی خواندن ریدینگ های آزمون آیلتس ® | از سری مقالات نکات IELTS

ریدینگ های آزمون آیلتس

این مقاله دربارۀ چگونگی خواندن ریدینگ های آزمون آیلتس ® است. آزمون ایلتس ® آزمونی است که سالیانه میلیون ها نفر از سرتاسر جهان در آن شرکت می کنند. بر اساس پژوهشی که در دانشگاه استانفورد (یکی از بهترین دانشگاه های آمریکا) انجام شده است.

دانشجویان باید بخش ریدینگ آیلتس ® را به این گونه بخوانند:

دانشجو باید ابتدا دامنۀ لغات خود را وسیع کند زیرا در ریدینگ آیلتس لغت هایی می آیند که ممکن است برای دانشجو آشنا نباشند. دانشجو باید بتواند درک مطلب خود را از زبان انگلیسی بالا ببرد با دیدن فیلم های انگلیسی با زیرنویس، یا فیلم های مستند و …

دانشجو باید بتواند با خودش صحبت کند و دربارۀ هر چیزی از خودش سوال بپرسد به این ترتیب زبان او قوی می شود. دانشجو باید بتواند با مطالعۀ شخصی زبان خود را قوی کند و به استاد متکی نباشد.


دانشجو باید برای تقویت ریدینگ خود به این سایت ها مراجعه کند البته بعضی از آنها فیلتر هستند:

نیوزگوگل، آتلانتیک، پیچ فورک، بی بی سی، دیلی میل، نایتایمز.

دانشجو باید مطمئن شود که مقاله را از منبع اصلی می خواند نه منابع فرعی، مثلا مقاله ای در نیوزویک است اما در جای دیگری با شکل دیگری چاپ شده است که این نقض قانون کپی رایت است.

دانشجو باید ژورنال های معتبر را بخواند مانند نیوزویک، یا نشنال جئوگرافی.

ریدینگ آیلتس

دانشجو در یک آموزش آنلاین باید مقاله های مربوط به ریدینگ آیلتس ® را بخواند و از آن خلاصه برداری کند تا در امتحان آیلتس ® از آن استفاده کند.  دانشجو باید نظر خود را دربارۀ مقاله به زبان انگلیسی بنویسد. برای یادآوری بیشتر این یادداشت ها را پیش خود نگه دارد. همچنین دانشجو برای تقویت ریدینگ خود پادکست (صداهای جمع شده) البته انگلیسی را به دقت گوش بدهد این هم برای ریدینگ مناسب است و هم برای لیستنینگ و از آنها هم یادداشت برداری کند.


دانشجو برای تقویت ریدینگ خود باید این سه مرحله را بگذراند:

باید ابتدا یک نگاه سریع به متن ریدینگ های آزمون آیلتس بیندازد و متن های بیهوده را نخواند در واقع از عبارت های بی فایده عبور کند. هر پاراگرافی را که می خواند از آن یادداشت برداری کند. همچنین لغت های جدیدی را که می بیند یادداشت کند تا فراموش نکند.

برای اینکه در ریدینگ آیلتس ® موفق شوید باید در زمان صرفه جویی کنید، یعنی از خواندن مطالب بیهوده در ریدینگ ها بگذرید.  در هنگام آزمون دستور العمل را به درستی بخوانید تا دچار سردرگمی نشوید.

ریدینگ های آزمون آیلتس به چند صورت است، دستۀ اول از روی متن است، دستۀ دوم سوالات گرامری، دستۀ سوم لغات. بنابراین دانشجویان باید دقت کنند که هر سوالی را چگونه بخوانند و چگونه در کلاس مجازی یا آموزش آنلاین به آن پاسخ دهند.

همچنین دانشجو باید در وبینارهای آموزشی یا ویدئو کنفرانس شرکت کند تا بتواند در این زمینۀ موفق شود.

دانشجو باید ریدینگ ها را در آزمون به صورت کامل بخواند البته زمان آن 20 دقیقه است دانشجو باید سرعت خواندن خود را بالا ببرد و در 10 دقیقه آن متن را بخواند و به سوالات پاسخ دهد.

دانشجو می تواند قبل از آزمون در آموزشگاه آنلاین خود یک امتحان آزمایشی بدهد و ببیند که چقدر در این حوزه مهارت دارد. مانند تی پی او در امتحان تافل ®.

برای موفقیت در آزمون ریدینگ آیتلس ® دانشجو باید موارد بالا را رعایت کند و موفق خواهد شد.


ما در اساتیدآنلاین، برای یادگیری بهتر و در راستای ارتقای علمی جامعه، بستر های آموزش آنلاین را در اختیار شما قرار می دهیم. برای اطلاعات بیشتر با شماره 71057276-021 تماس حاصل فرمایید.

پست های مرتبط

مطالعه این پست ها رو از دست ندین!
معرفی بهترین دانشگاه های آلمان: دانشگاه علوم کاربردی هامبورگ

معرفی بهترین دانشگاه های آلمان: دانشگاه علوم کاربردی هامبورگ

دانشگاه علوم کاربردی هامبورگ در سال ۱۹۷۰ با نام Fachhochschule Hamburg تأسیس شد. برای تشکیل این دانشگاه چهار آموزشگاه مهندسی…

بیشتر بخوانید
اعتبار مدرک آیلتس

اعتبار مدرک آیلتس در سال ۲۰۲۳

آزمون آیلتس IELTS یکی از معتبرترین آزمون های سنجش زبان انگلیسی است که در بسیاری از کشورهای جهان از جمله…

بیشتر بخوانید
تقویت واژگان تافل

تقویت واژگان تافل: راهنمایی برای گسترش مهارت های زبان انگلیسی شما

یکی از مهم ترین مهارت های قبولی در آزمون تافل، داشتن گنجینه واژگان غنی است. به همین دلیل یکی از…

بیشتر بخوانید

نظرات

سوالات و نظراتتون رو با ما به اشتراک بذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *