نکات مهم در مورد مدرک زبان گوته

نکات مهم در مورد مدرک زبان گوته

آزمون زبان گوته یکی از آزمون های طراحی شده برای سنجش میزان تسلط افراد به زبان آلمانی است. این آزمون برای افرادی که قصد مهاجرت به کشور آلمان را دارند مناسب می باشد. در واقع اخذ مدرک زبان گوته برای پذیرش افراد به منظور اشتغال یا تحصیل در آلمان لازم است. این آزمون دارای سطح A1 تا C2 است که هر یک از سطوح این مدرک زبان آلمانی هدف خاصی را دنبال می کند. در ادامه مطلب ضمن بررسی مدت اعتبار مدرک زبان گوته، به معرفی بخش های مختلف این آزمون زبان آلمانی می پردازیم.

آزمون زبان گوته چیست؟

آزمون زبان گوته (goethe) یکی از آزمون های بین المللی برای سنجش میزان تسلط سایر افراد به زبان آلمانی است. کشور آلمان به دلیل داشتن دانشگاه های معتبر و موقعیت های شغلی بسیار زیاد همواره یکی از مقاصد اصلی مهاجران کاری و دانشجویان بین المللی است. این آزمون شرایط لازم برای ورود به بازار کار و تحصیل در آلمان را برای متقاضیان فراهم می کند. به طور کلی نتیجه این آزمون در کشورهای آلمانی زبان از جمله سوئیس، آلمان، لیختن اشتاین و اتریش نیز مورد پذیرش است.

بسیاری افراد پیش از اقدام برای شرکت در این آزمون به دنبال کسب اطلاعات تکمیلی در مورد مدت اعتبار مدرک زبان گوته و سطوح مختلف این آزمون هستند که در ادامه به طور کامل هر یک از این موارد را بررسی خواهیم کرد.

سطوح مختلف آزمون زبان گوته

برای سنجش میزان تسلط افراد به زبان آلمانی آزمون های گوته و تست داف بسیار پرطرفدار هستند. آزمون زبان گوته مطابق با سطوح مرجع مشترک اروپایی (GER) بوده و دارای 6 سطح متفاوت ازA1 تا C2 می باشد. هر یک از سطوح آزمون زبان گوته دارای مزایایی است که متقاضی باید براساس نوع مهاجرت خود الزامات زبان آلمانی را برای کشور مقصد فراهم کند. هر یک از سطوح آزمون زبان گوته به شرح زیر است.

سطح A1

با توجه به این که  سطح A1 پایین ترین سطح آزمون گوته است، مزایای چندانی ندارد. معمولا کسانی که قصد دارند به خانواده خود در آلمان بپیوندند می توانند با گذراندن 3 ترم زبان آلمانی و تسلط بر کلمات و جملات ابتدایی و روزمره، این سطح از زبان آلمانی را اخذ نمایند. توجه داشته باشید که اشتغال و تحصیل در آلمان با این سطح امکان پذیر نخواهد بود.

سطح A2

اخذ این سطح از آزمون گوته نیز با گذراندن 4 الی 5 ترم زبان آلمانی امکان پذیر است. سطح A2 آزمون گوته نسبت به سطح قبلی کمی بالاتر است و افراد دارای دایره لغات وسیع تر این سطح از آزمون گوته را اخذ می کند همچنین می توانند با به کارگیری جملات زبان آلمانی نظرات و درخواست های خود را بیان کنند.

نکات مهم در مورد مدرک زبان گوته

سطح B1

با داشتن سطح B1 آزمون گوته افراد می توانند با استفاده از جملات عامیانه به گفتگو در مورد مسائل روزمره بپردازند. با دریافت این سطح از آزمون زبان گوته شانس شما برای تایید ویزا توسط سفارت و ورود به آلمان افزایش خواهد یافت.

آزمون آزمایشی گوته B1

سطح B2

لازمه دستیابی به این سطح از آزمون گوته، گذراندن حداقل 12 ترم زبان آلمانی است. افرادی که موفق به اخذ سطح B2 می شوند، به راحتی متون تخصصی زبان آلمانی را درک می کنند و می توانند درمورد موضوعات تخصصی صحبت کنند. داشتن سطح B2 زبان آلمانی شرط اصلی پذیرش دانشجویان بین المللی در بسیاری از دانشگاه های آلمانی زبان است. همچنین پذیرش در دانشگاه هایی که هزینه تحصیل رایگان دارند، مستلزم اخذ این سطح از زبان یا سطوح بالاتر می باشد.

آزمون آزمایشی گوته B2

سطح C1

اخذ این سطح از آزمون گوته با گذراندن 15 ترم زبان آلمانی امکان پذیر است. سطوح C زبان آلمانی از جمله سطوح پیشرفته این زبان محسوب می شوند که این اخذ سطح برای متقاضیان مقاطع تحصیلی ارشد، دکترا و همچنین برای ادامه تحصیل در رشته های تخصصی همواره ضروری است.

سطح C2

رسیدن به این سطح از آزمون زبان گوته با گذراندن 20 ترم زبان آلمانی امکان پذیر است. افرادی که به سطح C2 مسلط باشند به طور کامل به زبان آلمانی مسلط بوده  و هیچگونه مشکلی در درک متون تخصصی این زبان نخواهند داشت. لازم به ذکر است، دست یابی به این سطح از زبان مستلزم تلاش زیاد و مهارت بالا در زبان آلمانی می باشد.

مدت اعتبار مدرک زبان گوته

مدت اعتبار مدرک زبان گوته برای کسانی که قصد ادامه تحصیل در مراکز آموزشی و دانشگاه های آلمانی زبان را دارند، 2 سال می باشد. سایر افرادی که با مقاصد مختلف به آلمان و کشورهای آلمانی زبان سفر می کنند، مدت اعتبار مدرک زبان گوته برای آنها به صورت مادام العمر خواهد بود.

بخش های مختلف آزمون زبان گوته

آزمون زبان گوته مانند سایر آزمون های زبان رسمی از جمله آزمون تست داف، آیلتس و تافل دارای بخش های مختلفی است که مهارت های درک مطلب، شنیداری و غیره را مورد سنجش قرار می دهد. متقاضی آزمون زبان گوته باید در هر بخش از این آزمون نمره قابل قبولی را بدست آورد تا به سطح مطلوبی از این آزمون دست پیدا کند. بخش های مختلف آزمون زبان گوته عبارتند از:

  • بخش درک مطلب یا لزن (lesen)
  • بخش شنیداری یا هوقن(Hören)
  • بخش نوشتاری یا شریبن (Schreiben)
  • بخش صحبت کردن یا اشپرشن (Sprechen)

لازم به ذکر است، موفقیت در این آزمون مستلزم تسلط به هر یک از 4 مهارت فوق در زبان آلمانی می باشد.

نکات مهم در مورد مدرک زبان گوته

اخذ مدرک زبان گوته برای چه کسانی الزامی است؟

بسیاری از افراد تصور می کنند که اخذ مدرک زبان گوته تنها برای دانشجویانی که قصد مهاجرت به آلمان و سایر کشورهای آلمانی زبان را دارند، الزامی است. در حالی که تمامی متقاضیانی که به منظور اشتغال، تجارت و اقامت به آلمان مهاجرت می کنند باید در یکی از آزمون های رسمی زبان آلمانی مانند آزمون زبان گوته شرکت کنند. با توجه به مدت اعتبار مدرک زبان گوته برای دانشجویان بین المللی، لازم است به سطوح بالاتری از این زبان تسلط داشته باشند تا با هر بار شرکت در این آزمون به سطح مورد نظر دانشگاه مقصد دست پیدا کنند.

خدمات استاد آنلاین در حوزه آزمون زبان گوته

همانطور که گفتیم مدت اعتبار مدرک زبان گوته مادام العمر بوده، بنابراین اخذ نمره قبولی در این آزمون برای افرادی که قصد مهاجرت به کشورهای آلمانی زبان دارند، بسیار پر اهمیت است. لازمه موفقیت در آزمون زبان گوته تسلط کافی به زبان آلمانی، شناخت منابع آموزشی برای آزمون گوته، شرکت رد آزمون های آزمایشی شبیه سازی شده می باشد. مجموعه استاد آنلاین برای متقاضیان این آزمون شرایطی را فراهم کرده تا ضمن دریافت پکیج های آموزشی زبان آلمانی به بیشترین تسلط در این زمینه دست پیدا کنند.

شما می توانید اطلاعات تکمیلی را در زمینه محل برگزاری آزمون زبان گوته، شرایط، هزینه ها  غیره از طریق مشاوران استاد آنلاین بدست آورید.

جمع بندی

مهاجرت به آلمان و سایر کشورهای آلمانی زبان از جمله اتریش و سوئیس نیازمند فراهم کردن الزامات زبان آلمانی می باشد. متقاضیان مهاجرت به آلمان باید در یکی از آزمون های معتبر زبان آلمانی از جمله آزمون زبان گوته شرکت نموده و نمره قبولی در این آزمون بدست آورند. با توجه به مدت اعتبار مدرک زبان گوته و مادام العمر بودن آن برای اخذ اقامت کشورهای آلمانی زبان، موفقیت در این آزمون بسیار پر اهمیت خواهد بود. این آزمون دارای سطوح مختلفی می باشد که متقاضیان برای سنجش سطح زبان آلمانی خود در سطوح مختلف این آزمون شرکت می کنند که در مقاله بالا به بررسی هر یک از سطوح A1 تا C2 آزمون زبان گوته پرداختیم.

همانطور که گفتیم، مدت اعتبار مدرک زبان گوته برای دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در کشور آلمانی زبان را دارند، دو سال می باشد و برای سایر افرادی که قصد اقامت دارند به صورت مادام العمر دارای اعتبار است. در این مقاله مهم ترین نکات لازم در خصوص آزمون زبان گوه را بررسی کردیم، برای اخذ اطلاعات تکمیلی در مورد این آزمون می توانید با مشاوران مجموعه استاد آنلاین در ارتباط باشید.

پست های مرتبط

مطالعه این پست ها رو از دست ندین!
ساختار آزمون تافل

ساختار آزمون تافل | بررسی جامع آزمون های PBT و iBT

در دنیای امروز، تسلط بر زبان انگلیسی به عنوان زبانی بین‌المللی، کلیدی برای گشودن درهای موفقیت در زمینه‌ های تحصیلی…

بیشتر بخوانید
بهترین راه برای یادگیری گرامر انگلیسی

بهترین راه برای یادگیری گرامر انگلیسی

بهترین راه برای یادگیری گرامر انگلیسی در مرحله اول آموزش صحیح و اصولی است و بعد تمرین زیاد. گرامر انگلیسی…

بیشتر بخوانید
تعیین سطح زبان انگلیسی

معرفی بهترین سایت های تعیین سطح زبان انگلیسی

اگر به دنبال بهترین سایت ها برای تعیین سطح زبان انگلیسی خواندن این مقاله را به شما پیشنهاد می کنیم….

بیشتر بخوانید

نظرات

سوالات و نظراتتون رو با ما به اشتراک بذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آواتار کاربر کاربر مهمان مهدی ۳۱ خرداد ۱۴۰۲

با سلام. در خصوص شرکت در آزمون گوته آیا برای شرکت در سطح B1 لازم است قبلا مدرک سطح A2 را داشته باشیم؟ یا میتوان همان بار اول سطح مورد نیاز را در صورت داشتن آمادگی شرکت کنیم مثلا همان اولین بار آزمون سطح B2 را شرکت کنیم؟
ممنون از شما

آواتار کاربر کاربر مهمان asatide online ۴ تیر ۱۴۰۲

سلام وقت بخیر

خیر برای ازمون نیاز به داشتن مدرکی از سطح قبلی نیست واگر امکان شرکت در هر ازمونی را دارید می توانید شرکت کنید.

آواتار کاربر کاربر مهمان حسن علی آبادی ۸ اسفند ۱۴۰۲

سلام خسته نباشید برای مهاجرت کاری اعتبار مدرک گوته چقدر هست؟

profile avatar پشتیبان اساتیدآنلاین ۹ اسفند ۱۴۰۲

سلام وقت بخیر

اعتبار مدرک گوته ۲ سال هست.

question