با این ۱۵ نکته زبان آلمانی را بیاموزید

با این 15 نکته زبان آلمانی را بیاموزید

یادگیری آلمانی چقدر طول می‌کشد؟ بهترین، ساده ترین و سریع ترین راه برای یادگیری آلمانی چیست؟ اگر به دنبال پاسخ به این سوالات هستید ما خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد می کنیم. در این مطلب ما 15 نکته برای مطالعه زبان آلمانی برای شما داریم که فرآیند یادگیری شما را سریع تر و موثر تر می کند.

بهترین راه ها برای یادگیری زبان آلمانی

1. ایجاد یک برنامه مطالعه و تعیین اهداف

شما نمی توانید آلمانی را یک شبه یاد بگیرید. ابتدا به یک مرور کلی در مورد زبان آلمانی نیاز دارید و بعد از آن باید کل موضوع را به دسته های کوچک تقسیم کنید. فهرستی با تمام موضوعاتی که می خواهید روی آنها کار کنید ایجاد کنید. تعیین کنید که چه زمانی را برای دستیابی به اهداف خود نیاز دارید.

سعی کنید واقع بین باشید و خود را تحت فشار زیاد قرار ندهید. یادگیری گام به گام زبان آلمانی در 2 هفته قابل مدیریت تر است. یک برنامه مطالعه به شما کمک می کند تا عملکرد خود را کنترل کنید و زمان در دسترس خود را مدیریت کنید.

شما باید به اهداف شخصی خود فکر کنید و اینکه چرا یادگیری آلمانی برای شما مهم است. آن را روی یک تکه کاغذ بنویسید و هر بار که انگیزه شما از بین رفت، نگاهی به آن بیندازید.

2. برای بهبود زبان آلمانی خود به طور منظم مطالعه کنید

همه این وضعیت را می‌دانند: بعضی روزها علاقه‌ای به مطالعه ندارید، در حالی که در روزهای دیگر می‌توانید ساعت‌ها به مطالعه واژگان و گرامر بپردازید. در واقع مطالعه منظم مهم است. سعی کنید زبان آلمانی را هر روز و در بخش های کوتاه تر، اما بیشتر مطالعه کنید. در وب‌سایت

 deutsch-lernen.com/learn-german-online

می‌توانید روی درس‌های گرامر آلمانی – آنلاین کلیک کنید. برای مثال می توانید هر روز یک درس و تمرینات آن را انجام دهید. اگر به جای پنج ساعت در هفته هر روز فقط یک ساعت مطالعه کنید، مهارت های زبان آلمانی شما سریعتر پیشرفت می کند.

3. تمام عوامل احتمالی مخل یادگیری را حذف کنید

شما تمام وسایل مطالعه خود را جمع آوری کرده اید و آماده شروع هستید. ناگهان تلفن شما زنگ می زند و بهترین دوست شما پشت خط است. احتمالاً، شما باید فورا پاسخ دهید و  درس های آلمانی باید منتظر بمانند!

 به خودتان کمک کنید و سعی کنید از چنین موقعیت هایی دوری کنید. گوشی خود را خاموش کنید و به دوستان خود اطلاع دهید که تا یک ساعت آینده در دسترس نیستید. حتی اگر در ابتدا دشوار به نظر برسد، به زودی متوجه خواهید شد که جلسات مطالعه شما کارآمدتر می شود.

4. کلمات آلمانی را همیشه با حرف تعریف صحیح آنها یاد بگیرید

احتمالاً متوجه شده اید که حروف تعریف در آلمانی بسیار مهم هستند. بنابراین، هنگام مطالعه واژگان، همیشه باید حرف تعریف صحیح را در نظر بگیرید. اگر از همان ابتدا این کار را درست انجام دهید، بعد از آن مقدار زیادی از کارتان کم می شود. علاوه بر این، توصیه می کنم از همان ابتدا شکل جمع را نیز یاد بگیرید.

5. چند ابزار مطالعه مفید ایجاد کنید

ابتدا واژگان یا عبارات مهم را روی یک کاغذ بنویسید. برای این کار می توانید از یک پوستر بزرگ استفاده کنید. اکنون، این لیست جادویی را در سرتاسر خانه قرار دهید. مکان هایی را انتخاب کنید که زمان زیادی را در آن سپری می کنید مانند: کنار دستگاه قهوه ساز، بالای اجاق گاز، رو به روی توالت یا روی آینه. هر زمان که در یکی از این مکان ها باشید، به طور خودکار نگاهی به لیست خواهید داشت. پس از مدتی از عملکرد خوب این روش شگفت زده خواهید شد.

6. چند قلاب حافظه ساده اختراع کنید و مغز خود را فریب دهید

گاهی اوقات کلمات، قوانین یا عباراتی را می یابید که به سادگی نمی خواهند در مغز شما بچسبند. مهم نیست چند بار سعی کنید آنها را حفظ کنید، روز بعد همه چیز از بین می رود. با قلاب های حافظه، یادگیری و به خصوص به خاطر سپردن چیزها بسیار آسان تر است. در واقع این تکنیک یادگیری نوعی انحراف ساده زبانی است که به ما کمک می‌کند تا زمینه موضوع را درک کنیم و آنچه را که آموخته‌ایم موثرتر به خاطر بسپاریم.

برای مثال

 Sei doch schlau und merk dir bloß: Nomen schreibt man immer groß!

(این یک قافیه است و به معنای این است: هوشمند باشید و فراموش نکنید که اسم ها همیشه با حرف بزرگ شروع می شوند.)

7. با طرح ها و یادداشت ها به خود کمک کنید

هر یک از ما رفتار یادگیری متفاوت و استراتژی خاصی برای یادگیری زبان داریم. اغلب اوقات، تجسم چیزها ممکن است به شما دریادگیری کمک کند. برای کلمات دشوار شروع به کشیدن نقاشی کنید و اگر برخی از جنبه ها برای شما واضح به نظر نمی رسد، شروع به یادداشت برداری کنید.

با رنگ های مختلف یا کارت های شاخص کار کنید. این به تقویت تخیل شما کمک می کند و توجه شما را به آنچه مهم است جلب می کند. تجسم ها عبارات پیچیده را به روشی ساده و قابل درک به شما نمایش می دهند. آنها همچنین دید کلی بهتری از موضوع مطالعه به شما می دهند.

گرامر آلمانی نه تنها باعث سردرگمی می شود بلکه بسیار گسترده است. اگر گرامر را به دسته‌ها یا گروه‌های کوچک تقسیم کنید، سپس آنها را با رنگ‌های مختلف نشان دهید ممکن است به شما کمک کند آنها را بهتر به خاطر بسپارید. یک متن آلمانی را بردارید و زیر کلمات آن با رنگ مناسب خط بکشید.

به طور مثال:

اسم ها – آبی

افعال – قرمز

صفت ها – سبز

با این 15 نکته زبان آلمانی را بیاموزید
با این 15 نکته زبان آلمانی را بیاموزید

8. از یک نشانگر استفاده کنید و بر آنچه مهم است تأکید کنید

هایلایت کردن نکات ضروری در یک متن مطالعه کاملاً منطقی است. هایلایت کردن برخی از عبارات به معنای تصمیم گیری آگاهانه است که چه چیزی مهم است و کدام اطلاعات ثانویه است. علاوه بر این، عملکرد حفظ کردن خود را بهبود خواهید بخشید.

تکرار آنچه قبلاً آموخته اید در آینده بسیار آسان تر خواهد بود و عامل سرگرمی را افزایش می دهد. چه کسی از ایجاد جلوه های یادگیری سریع تر خوشحال نمی شود؟ اما مراقب باشید، زیرا اصل در اینجا این است: کمتر، بیشتر است!

اگر کل متن آلمانی رنگی باشد، هیچ اثر یادگیری وجود نخواهد داشت. هرچه تعداد هایلایت ها کمتر باشد یادگیری بیشتر می شود.

9. هر از چند گاهی به مغز خود استراحت بدهید

پس از یک دوره مطالعه فشرده 40 تا 50 دقیقه ای، توصیه می شود همه چیز را کنار بگذارید و دوباره انرژی بگیرید. استراحت را به عنوان زمان «از دست رفته» تلقی نکنید، زیرا قبل از اینکه مغز شما با اطلاعات جدید پر شود، آنچه آموخته اید باید پردازش شود.

پنجره را باز کنید و کمی هوای تازه بخورید.  مغز شما برای عملکرد موثر به اکسیژن نیاز دارد و این کار به شما کمک می کند دوباره تمرکز کنید. فراموش نکنید که هنگام مطالعه هیدراته بمانید و به صورت مرتب آب و مایعات مصرف کنید.

10. تماشای فیلم و سریال به زبان آلمانی

مطالعه در حین تماشای تلویزیون؟ بله، این امکان پذیر است. فیلم‌ها و سریال‌های تلویزیونی می‌توانند به عنوان یک روش یادگیری جایگزین استفاده شوند. ابتدا باید بررسی کنید که محتوا به کدام زبان موجود است. شاید سریال مورد علاقه شما به زبان آلمانی نیز موجود باشد و بتوانید زیرنویس را به زبان مادری خود روشن کنید. دایره لغات بدون تلاش زیاد به مغز شما سرازیر می شود. جالب ترین چیز در مورد آن این است که شما مهارت های شنیداری و درک و همچنین تلفظ خود را آموزش می بینید.

11. به شبکه های رادیویی کشور آلمان گوش دهید و از آهنگ ها یاد بگیرید.

البته شما به کتاب‌های درسی و واحدهای گرامر فشرده نیاز دارید، اما برای آموزش مهارت‌های شنیداری، لازم نیست همیشه پشت میز خود بمانید. برای درک بهتر، مهم است که با صدا و تلفظ زبان آلمانی آشنا شوید. چه در حال آشپزی باشید، چه در مسیر رفتن به دانشگاه و چه در باشگاه، گوش خود را به زبان آلمانی عادت دهید.

اگر هیچ کانال رادیویی آلمانی پیدا نکردید، می توانید از رادیو اینترنتی استفاده کنید. در آنجا تقریباً به هر زبانی کانال ها را خواهید یافت. اکثر آنها حتی پخش زنده و رایگان هستند. اگر یک آهنگ آلمانی را شنیدید و در مورد معنای آن کنجکاو هستید، سعی کنید بفهمید که آهنگ درباره چیست.

کلمات یا عباراتی را که نمی دانید ترجمه کنید و سعی کنید پیش زمینه آن را درک کنید. به تدریج، کلمات و معانی بیشتری را درک خواهید کرد، که به شما کمک می کند تا در مورد کشور و فرهنگ آلمانی بیشتر بدانید.

برای ورود به کانال پخش اتریش اینجا را کلیک کنید!

https://oe3.orf.at/live/

12. با افرادی که آلمانی صحبت می کنند تعامل داشته باشید

آیا در خانواده یا دوستان خود فردی دارید که به زبان مادری آلمانی صحبت کند؟ جلساتی ترتیب دهید یا مکاتبه را شروع کنید. اگر نه، استفاده از مزایای شبکه های اجتماعی را توصیه می کنم. قطعاً گروه‌ها یا انجمن‌هایی پیدا خواهید کرد که با آلمانی به عنوان یک زبان خارجی سروکار دارند و چه کسی می‌داند، شاید از این طریق امکانات جدیدی برای بهبود مهارت‌های آلمانی خود پیدا کنید.

 به این گروه ها بپیوندید. سوال بپرسید یا سعی کنید راهنمایی مفیدی دریافت کنید. هدف این گروه ها تبادل ایده ها یا رویکردهایی است که ممکن است به شما در درک بهتر موضوع کمک کند.

13. از اشتباهات نترسید

حتی یک نابغه زبانی از آسمان نیفتاده است. هنگام یادگیری یک زبان، تمرکز بر تئوری ها کمک چندانی نمی کند. صحبت کردن برای یادگیری یک زبان بسیار مهم است و البته که همه  انسان ها اشتباه هم می کنند. به یاد بیاورید که بچه بودید و باید یاد می گرفتید که چگونه صحبت کنید. من مطمئن هستم که شما برخی از حروف را با هم مخلوط کرده اید و نام های جدید و خنده دار را برای اصطلاحات خاص اختراع کرده اید. مردم کشورهای دیگر از این که شما به زبان آنها علاقه مند هستید خوشحال هستند و بنابراین با خوشحالی اشتباهات املایی یا تلفظی را می بخشند. آنچه مهم است این است که شما مایلید از اشتباهات خود درس بگیرید.

14. پس از یک جلسه مطالعه آلمانی به خود پاداش دهید

فصل جدید دیگری را تکمیل کرده اید؟ آفرین. با یک تکه شکلات، یک فنجان چای یا یک چرت دلچسب روی مبل به خود پاداش دهید. به عملکرد خود افتخار کنید، حتی اگر یک روز کمی بیشتر یا کمتر از روز دیگر به دست آورید. اینگونه یک جلسه مطالعه با چیز مثبتی در ناخودآگاه شما مرتبط است و بنابراین، ایجاد انگیزه در آینده بسیار آسان تر خواهد بود.

15. یک سفر زبانی به برلین یا وین داشته باشید و از مردم محلی یاد بگیرید

بهترین و موثرترین راه برای یادگیری یک زبان، بازدید از کشوری است که آن زبان به عنوان زبان مادری در آن صحبت می شود. شما با زبان در ارتباط هستید و باید تمام روز با بافت فرهنگی آن سر و کار داشته باشید.

وین نه تنها به دلیل موقعیت مرکزی آن در اروپا و این واقعیت که آلمانی ها در آن عالی صحبت می کنند، ارزش دیدن دارد، بلکه به دلیل کیفیت بالای زندگی و فرهنگ متنوع و پیشنهادات تفریحی آن جای خوبی برای سفر کردن است.

برلین نیز تقریباً همین موقعیت را دارد. گزینه های اقامت شامل اقامت با یک خانواده میزبان است که مشتاقانه منتظر استقبال دانشجویان از سراسر جهان و معرفی  فرهنگ معمولی آلمان و اتریش هستند. بهترین چیز در مورد یک سفر زبانی، تبادل مداوم با افراد دیگر و در نتیجه آشنایی با فرهنگ های مختلف است. این یک فرصت عالی برای شناخت خود، شناخت نقاط قوت و ضعف خود و کنار آمدن با یک محیط متفاوت است. اغلب چنین تجربه‌ای می‌تواند راه‌های جدیدی را باز کند، که ممکن است بخواهید آن‌ها را طی کنید.

پست های مرتبط

مطالعه این پست ها رو از دست ندین!
10 پادکست برای بهبود لیسنینگ زبان انگلیسی

معرفی ۱۰ پادکست برای بهبود لیسنینگ زبان انگلیسی

لیسنینگ یک مؤلفه کلیدی در تسلط بر زبان انگلیسی است که بینش هایی را در مورد تفاوت های ظریف فرهنگی…

بیشتر بخوانید
مقایسه آزمون های تافل و آیلتس

مقایسه آزمون های تافل و آیلتس از نظر هزینه و اعتبار

مقایسه آزمون های تافل و آیلتس یکی از بحث های جذاب برای و البته مهم برای داوطلبان این آزمون هاست….

بیشتر بخوانید

چگونه در مورد ۴ فصل سال به زبان انگلیسی صحبت کنیم (قسمت دوم)

در قسمت اول این مقاله به طور مختصر به فصل های سال در زبان انگلیسی و توصیف فصل زمستان پرداخته…

بیشتر بخوانید

نظرات

سوالات و نظراتتون رو با ما به اشتراک بذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آواتار کاربر کاربر مهمان یاسر محبی ۱ بهمن ۱۴۰۲

۱۵ نکته اشاره شده واقعا خوب و مفید بود. تشکر

profile avatar پشتیبان اساتیدآنلاین ۱ بهمن ۱۴۰۲

تشکر از ارسال نظرات و همراهی شما

question