۲۰ جفت کلمات مشابه برای تمرین تلفظ (قسمت دوم)

جفت کلمات مشابه برای تمرین تلفظ

فهرست 20 جفت کلمات مشابه یا minimal pairs

Tease and Knees (مسخره کردن/زانو)

Tease به معنای مسخره کردن کسی است و Knees مفاصلی در پای شما هستند که قسمت بالایی و پایینی پای شما را به هم متصل می کنند. اگرچه املای آن ها کاملاً متفاوت است، اما بسیار شبیه به نظر می رسند. قسمت دوم هر دو این کلمات مانند ease به نظر می رسد. اما اولین قسمت tease مانند  tee-و قسمت اول زانوها مانند  – neeبه نظر می رسد زیرا K بی صدا است.

Tie and Lie (کروات/دروغ)

به عنوان یک فعل، Tie به معنای اتصال دو چیز با یک گره با استفاده از یک ریسمان یا طناب است. به عنوان یک اسم، به تکه لباسی اطلاق می شود که مردان معمولاً هنگام لباس پوشیدن به دور گردن خود می پوشند.

 Lie به معنای گفتن چیزی اشتباه است یا در حالت افقی بودن (مانند دراز کشیدن در رختخواب). البته تفاوت، هم خوان اول هر کلمه است.

Arrive and Alive (رسیدن/زنده)

Arrive یعنی رسیدن به جایی و Alive یعنی داشتن زندگی و زنده بودن.

صدای میانی در هر دو کلمه به شما کمک می کند این جفت ها را جدا کنید. به غیر از صداهای “r” و “l”، این دو کلمه دقیقاً یکسان هستند.

 Grow and Glow (رشد/درخشش)

Grow یعنی بزرگتر شدن در طول زمان. Glow به معنای درخشیدن یا ایجاد نور در مکان تاریک است.

از نظر اصوات، جدا کردن آن ها بسیار آسان است زیرا قسمت آخر هر دو کلمه همانطور که نوشته شده است تلفظ می شود. پایان هر کلمه مانند “oh” به نظر می رسد. مانند جفت قبلی، صامت های “r” و “l” چیزی هستند که آن ها را متفاوت می کنند.

 Sigh and Thigh (حسرت/ران)

Sigh به معنای کشیدن نفس عمیق به عنوان نشانه غم، تسکین یا خستگی است.

 Thigh قسمتی از پای شماست که بالای زانوی شما قرار دارد. از آنجایی که هر دو این کلمات معانی متفاوتی دارند، تفکیک آن ها آسان است. “s” در sigh شبیه صدای خش خش مار است. و “th” در thigh مانند انتهای کلمه دندان به نظر می رسد.

 Cut and Cat (بریدن/گربه)

Cut به معنای ایجاد دهانه یا ایجاد دو یا چند تکه از چیزی با استفاده از ابزار تیز است و گربه یک حیوان است. صدای میانی در “cut” به صورت “uh” تلفظ می شود و در “cat” مانند “ah” به نظر می رسد.

 Pin and Bin (سنجاق/ سطل)

Pin یک جسم فلزی کوچک و تیز است که برای بستن پارچه یا کاغذ استفاده می شود. همچنین می تواند به عمل هل دادن شخصی به زمین یا دیوار و نگه داشتن آن ها در آنجا اشاره داشته باشد.

Bin یک شی سبدی باریک است. در انگلیسی بریتانیایی، bin مکانی است که در آن زباله می‌ریزید. همخوان اول چیزی است که این کلمات را متفاوت می کند. مانندpat  و batمی‌توانید ببینید که هنگام گفتن pin هوا از دهانتان خارج می‌شود نه وقتی که می‌گویید bin.

 Tent and Tenth(چادر/دهم)

 Tentپناهگاه موقتی است که از پارچه یا چوب ساخته شده است. Tenth به عدد ده در یک سری اشاره می کند. مثلاً:

  • دهمین خانه در یک خیابان. (the tenth house on a street.)

صدای نهایی چیزی است که این کلمات را متفاوت می کند. “t” در انتهای tent صدای “t” سخت است. “th” در پایان trnth مانند انتهای کلمه tooth (دندان) به نظر می رسد.

 Sheer and Cheer (محض یا مطلق/تشویق)

Sheer کلمه ای است که برای تأکید بر یک صفت استفاده می شود. به عنوان مثال:

  • سخنرانی رئیس جمهور مزخرف محض بود. (The president’s speech was sheer nonsense)

Sheer  همچنین می تواند به نوعی پارچه اشاره داشته باشد که آنقدر نازک است که تقریباً می توانید طرف دیگر آن را ببینید.

Cheer به معنای ایجاد صداهای بلند و حرکات اغراق آمیز در یک رویداد ورزشی برای تشویق کسی است. برای تمایز بین این دو، باید روی صدای اول تمرکز کنید. “ch” از cheer شبیه به “ch” از cherry (گیلاس) تلفظ می شود. صدای “sh” در sheer کاملاً شبیه صدایی است که شما برای اینکه به کسی بگویید ساکت باشد تولید می کنید: shhh!

جفت کلمات مشابه برای تمرین تلفظ

Bowling and Boring (بولینگ/خسته کننده)

 Bowling ورزشی است که با توپ ها و پین های بزرگ بازی می شود. Boring  یعنی همان بی علاقه بودن. صداهای “l” و “r” آن ها را متفاوت می کند. هر قسمت دیگر کلمه به همین صورت تلفظ می شود.

Kneel and Near (زانو زدن/نزدیک)

Kneel یعنی خم شدن روی زانو. Near وقتی چیزی از نظر فیزیکی به شما نزدیک است. “k”در kneel بی صدا است، بنابراین اولین همخوان های این کلمات در واقع دقیقاً یکسان هستند. هر چند قسمت های آخر کلمات متفاوت است. این قسمت ها درست مانند کلمات eel  (مارماهی) و ear (گوش) تلفظ می شوند.

Hard and Heart (سخت/ دل)

Hard یه معنای این است که اگر کاری سخت باشد، از نظر فیزیکی محکم است یا انجام آن دشوار است. Heart عضوی در بدن ما است که دائماً خون ما را پمپاژ می کند. صداهای مختلف “d” و “t” در این کلمات باعث می شود که آن ها متفاوت به نظر برسند.

Bent and Vent (خم یا منحنی/ دریچه)

Bent به معنی خم شدن چیزی در یک زاویه است. Ventمی تواند روزنه ای در دیوار باشد که به گازها اجازه عبور از یک اتاق را می دهد. این کلمه را می توان به عنوان یک فعل به معنای بیرون ریختن احساسات قوی نیز استفاده کرد. صداهای “b” و “v” چیزی است که این کلمات را متفاوت می کند.

یکی از راه های تمرین این است که در حین گفتن این کلمات مراقب کارهایی باشید که با دهان خود انجام می دهید. وقتی می گویید bent، در ابتدا دو لب شما به هم می رسند. وقتی می گویید vent، دندان های بالایی خود را روی لب پایینی خود قرار می دهید.

می دانیم که جدا کردن یک کلمه از کلمه دیگر در این جفت ها ممکن است گیج کننده باشد. در واقع، حتی برخی از انگلیسی زبان ها نیز هنگام گوش دادن یا صحبت کردن اشتباه می کنند.

اما اگر اصول اولیه تلفظ انگلیسی را به درستی یاد بگیرید، صحبت کردن به زبان انگلیسی در واقع بسیار آسان می شود. توجه به حرکت دهان و زبان شما در حین صحبت کردن کلمات انگلیسی اولین قدم عالی است. سپس، می توانید صداهای مختلف مصوت و صامتی را که در انگلیسی وجود دارد، یاد بگیرید. امیدواریم از خواندن این مقاله نهایت استفاده را برده باشید. در قسمت اول 20 جفت کلمات مشابه برای تمرین تلفظ می توانید اطلاعات خود را تکمیل تر کنید.

موفق باشید!

پست های مرتبط

مطالعه این پست ها رو از دست ندین!
toefl

ساختار آزمون تافل | بررسی جامع آزمون های PBT و iBT

در دنیای امروز، تسلط بر زبان انگلیسی به عنوان زبانی بین‌المللی، کلیدی برای گشودن درهای موفقیت در زمینه‌ های تحصیلی…

بیشتر بخوانید
بهترین راه برای یادگیری گرامر انگلیسی

بهترین راه برای یادگیری گرامر انگلیسی

بهترین راه برای یادگیری گرامر انگلیسی در مرحله اول آموزش صحیح و اصولی است و بعد تمرین زیاد. گرامر انگلیسی…

بیشتر بخوانید
تعیین سطح زبان انگلیسی

معرفی بهترین سایت های تعیین سطح زبان انگلیسی

اگر به دنبال بهترین سایت ها برای تعیین سطح زبان انگلیسی خواندن این مقاله را به شما پیشنهاد می کنیم….

بیشتر بخوانید

نظرات

سوالات و نظراتتون رو با ما به اشتراک بذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

question