آموزش ثبت نام تافل ۱۴۰۲

امروزه داشتن مدرک تافل می تواند برای تمام افرادی که علاقه به ارتقای سطح تحصیلی و کاری خود دارند کمک کننده باشد. فرد می تواند بعد از طی کردن کلاس های آموزش زبان انگلیسی در آموزشگاه های معتبر و شناخته شده در آزمون تافل شرکت کند و به معتبر ترین مدرک جهانی دست پیدا کند. برای این منظور در این مقاله سعی شده است تا مراحل آموزش ثبت نام تافل ۱۴۰۲ قرار داده شود تا افراد واجد شرایط از آن بهرمند شوند.

مدرک تافل در بسیاری از کشورهای خارجی مورد قبول می باشد. با داشتن این مدرک می توان شرایط تحصیلی و کاری خوبی را برای خود فراهم کرد. البته باید توجه داشت که این آزمون ساده نیست و برای به دست آوردن آن باید دانش کافی را داشت و کلاس های آموزشی را به صورت کامل طی کرد.

ثبت نام تافل ۱۴۰۲

داشتن مدرک تافل آرزوی بسیاری از جوانان امروزی است که علاقه به پیشرفت در تمام مراحل زندگی خود دارند. باید توجه داشت که مدرک تافل در برخی از کشورها قابل قبول نیست بنابراین قبل انجام هر کاری باید درباره آن تحقیق کنید و مقصد خود را شناسایی و بعد اقدام به هموار کردن زیر سازهای آن داشته باشید.

اعتبار مدرک تافل دو سال است یعنی بعد از دو سال شما باید مجددا در این آزمون شرکت کنید از آنجایی که این آزمون داری هزینه است بهتر است قبل از امتحان نقاط ضعف خود را تقویت کنید و بعد از آن در آزمون شرکت کنید و عجله نداشته باشید.

آزمون آزمایشی آیلتس

چگونگی شرکت در آزمون تافل

در کشور ایران این آزمون به صورت کاغذی و اینترنتی انجام می گیرد، که اینترنتی آن بیشتر توسط متقاضی  استقبال می شود. مدت زمانی که فرد باید در آزمون شرکت کند ۳و نیم ساعت می باشد بعد از اینکه مرحله Listening  که دو ساعت به طول خواهد انجامید ده دقیقه استراحت داده می شود و ادامه پیدا می کند.

 آموزش ثبت نام تافل ۱۴۰۲ به این صورت است که شما وارد صفحه موسسه ETS می شوید و در بخش TOEFL  و زیر مجموعه FOR test takrs وارد بخش Registerev for thetest می شوید در صورتی که قبلا یک بار ثبت نام کرده اید نام کاربری دارید و با رمز می توانید وارد شوید.

در غیر این صورت باید مراحل ثبت نام را مرحله به مرحله انجام دهید تا نام کاربری برای خود ایجاد کنید. راهنمای ما در آموزش ثبت نام تافل ۱۴۰۲ به این صورت است که شما هنگام پر کردن فرم اطلاعات تکمیلی خود باید کاملا با دقت باشید و هیچ گونه عجله و شتاب زدگی نداشته باشید و تمام اطلاعات شخصی اعم از نام، نام خانوادگی و اطلاعات دیگر را با توجه به اطلاعاتی که در پاسپورت درج شده است کامل کنید.

علامت های ستاره دار را با دقت پر کنید و سایر موارد که به صورت اختیاری است را در صورت صلاح دید کامل کنید  بعد از صفحه  personal in formation ، Address ، phone  ، com munication preferences وارد صفحه ای می شوید که اطلاعات مربوط به محل تولد، کشوری که زندگی می کنید و زبان اصلی و مادری را از شما می خواهد. بعد از این مرحله صفحه بعدی به شما پیشنهاد خدمات تافل به صورت رایگان می دهد. که این خدمات شامل اطلاعاتی درباره فرصت تحصیلی و یا موقعیت های شغلی و غیره می باشد که بهتر است در این مرحله گزینه منفی را بزنید و وارد صفحه بعد شوید تا کمتر دچار گمراهی شوید.

در این صفحه لازم است تا شما نام کاربری و رمز شخصی خود را که برای امنیت بیشتر اطلاعات خود قرار داده اید را وارد کنید این صفحه خصوصی و متعلق به شما می باشد که با توجه به رمز که داده اید وارد می شوید.

حال که تمام مراحل انجام شد و اطلاعات در فرم درج شد برای اینکه تایید نهایی شود تمام اطلاعات روی صفحه می آید و شما بعد از چک کردن آن می بایست کلیک کنید. بعد از این مرحله یعنی مشاهده تایید اطلاعات نهایی ایمیلی به منظور تایید برای شما نمایش داده می شود که این ایمیل به این صورت می باشد:your Account Hes Been Create

در این مرحله شما باید وارد صفحه پروفایل شوید در این صفحه می توانید آزمون های جدید و یا اصلاح پروفایل و همچنین نمایش نمرات آزمون را مشاهده کنید. در این مرحله شما با انتخاب گزینه  Register for a test  اطلاعاتی نظیر  محل برگزاری آزمون ، فرم تکمیل کشور، قبول و یا تکمیل قوانین، تاریخ آزمون و موسسه ای که آزمون گرفته می شود برا شما نمایش داده می شود.

آموزش ثبت نام تافل ۱۴۰۲

صفحه بعد مربوط است به استان برگزاری آزمون که به انتخاب خود شما می باشد در ایران برخی از استان ها از قبیل اصفهان، آمل، تهران، جیرفت، شیراز، ارومیه، تبریز و … شرایط لازم را برای انجام این آزمون حساس را دارا می باشند. برخی از دانشجویان حتی سنتر های امارت ،ترکیه و یا ارمنستان را برای انجام آزمون انتخاب می کنند. متقاضی وقتی وارد بند ۲ می شود می تواند در این بند استان مورد نظر زمان برگزاری آزمون و موسسه آزمون گیرنده را با کلیک کردن روی هر کدام انتخاب کند.

باید به این نکته در صفحه بعدی در مورد زمان برگزاری آزمون توجه کامل داشت که اگر زمان های موجود در صفحه نزدیک باشد متقاضی علاوه بر اینکه باید هزینه آزمون را پرداخت کند باید مبلغ اضافه به منظور تاخیر در ثبت نام نیز پرداخت کند.

در پایان این مرحله اگر از زمان و مکان برگزاری آزمون اطمینان کامل دارید شما وارد صفحه تایید خلاصه رزرو می شوید و بعد از کلیک وارد صفحه بعدی می شوید. بنابراین توجه به آموزش ثبت نام تافل ۱۴۰۲ می تواند به آگاهی شما کمک کند و باعث شود هر چه سریع تر پروسه ثبت نام را انجام دهید.

در ادامه تایید خلاصه رزرو شما باید برای ارتقاء امنیت ثبت نام خود یکی از اطلاعات شخصی که می تواند شماره پاسپورت،کد ملی و یا گواهینامه باشد را وارد کنید. صفحه بعدی که برای شما نمایش داده می شود انتخاب روش دیدن نتیجه آزمون می باشد. در این صفحه دو روش نمایش داده می شود.

در صورت انتخاب گزینه اول شما نتیجه آزمون را به صورت اینترنتی و از روی ایمیل نگاه می کنید. اگر شما گزینه دو را انتخاب کردید علاوه بر اینترنتی این امکان را ایجاد می کند تا نتیجه را به چهار دانشگاه به صورت رایگان ارسال کند. اگر خواهان دانشگاه بیشتری هستید باید هزینه آن را پرداخت کنید. وقتی گزینه دو را انتخاب کردید صفحه ای برای شما باز می شود که نام دانشگاه را وارد می کنید. علاوه بر نام دانشگاه دپارتمان و کد دانشگاه نیز لازم می باشد.

هزینه ثبت نام آزمون تافل

 در ادامه آموزش ثبت نام تافل ۱۴۰۲ میخواهیم در مورد هزینه آن اطلاعاتی در اختیار شما قرار دهیم که بسیار مفید و مهم می باشد. هزینه عادی آزمون تافل در ایران به شرایط مختلفی بستگی دارد که یکی از آن انتخاب کشوری است که قرار است این آزمون را به صورت اینترنتی از شما بگیرد.

مبلغی که یک متقاضی برای شرکت در آزمون باید در مرکز برگزاری ایران پرداخت کند ۲۲۵ دلار می باشد. همانطور که گفته شد اگر زمان ثبت نام توسط متقاضی به تاخیر انداخته شود هزینه ای را بابت تاخیر باید پرداخت کند. هزینه اضافه شده بر روی ۲۲۵ دلار ۴۰ دلار می باشد این تاخیری می توان یک هفته و یا چهار روز مانده به برگزاری آزمون باشد.

همچنین برای تغییر زمان آزمون نیز متقاضی باید ۶۰ دلار پرداخت کند. هزینه ارسال نتایج آزمون به ۴ دانشگاه رایگان و بیشتر از آن هر دانشگاه ۲۰ دلار می باشد. البته باید توجه داشت که این مبالغ ممکن است به روز شود و در طول زمان تغییر کند بهتر است ابتدا موقع ثبت نام در صفحه اصلی مبالغ را به صورت کامل چک کنید و در صورت توانایی اقدام به ثبت نام کنید.

آموزش ثبت نام تافل ۱۴۰۲

سخن نهایی

گرفتن مدرک تافل می تواند موقعیت های زیادی را از نظر تحصیلی و شغلی در بسیاری از کشورهای پیشرفته ایجاد کند و به ارتقاء سطح زندگی افراد کمک کند.

بنابراین باید در این زمینه تمام تلاش خود را انجام دهید و با گذراندن کلاس های آموزشی این راه را برای خود هموار سازید شما می توانید در صورت علاقه به ثبت نام این آزمون به قسمت آموزش ثبت نام تافل ۱۴۰۲ سایت ما مراجعه کنید و بسیار ساده و بدون مراجعه به کافی نت این ثبت نام را با دستگاه خود در منزل انجام دهید.

پست های مرتبط

مطالعه این پست ها رو از دست ندین!
مقایسه آزمون های تافل و آیلتس

مقایسه آزمون های تافل و آیلتس از نظر هزینه و اعتبار

مقایسه آزمون های تافل و آیلتس یکی از بحث های جذاب برای و البته مهم برای داوطلبان این آزمون هاست….

بیشتر بخوانید

چگونه در مورد ۴ فصل سال به زبان انگلیسی صحبت کنیم (قسمت دوم)

در قسمت اول این مقاله به طور مختصر به فصل های سال در زبان انگلیسی و توصیف فصل زمستان پرداخته…

بیشتر بخوانید
معرفی بهترین دانشگاه های آلمان: دانشگاه علوم کاربردی هامبورگ

معرفی بهترین دانشگاه های آلمان: دانشگاه علوم کاربردی هامبورگ

دانشگاه علوم کاربردی هامبورگ در سال ۱۹۷۰ با نام Fachhochschule Hamburg تأسیس شد. برای تشکیل این دانشگاه چهار آموزشگاه مهندسی…

بیشتر بخوانید

نظرات

سوالات و نظراتتون رو با ما به اشتراک بذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

question