مهارت های آزمون SAT | چه مهارت هایی برای آزمون SAT لازم است؟

مهارت های آزمون SAT

آزمون SAT  یک آزمون زبان انگلیسی است که در کشور ایالات متحده آمریکا برای ورود به کالج لازم است. این آزمون دارای بخش reading, writing, math است. در واقع این آزمون ابزاری است که برای سنجش صلاحیت دانشجو هنگام ورود به کالج های کشور آمریکا استفاده می شود و اگر دانشجو نمرۀ کافی نیاورد نمی تواند به کالج وارد شود. در ادامه با مهارت های آزمون SAT که برای موفقیت در آن لازم است بیشتر آشنا می شویم.

مطلب مفید: ساختار آزمون SAT ®

آزمون SAT یک آزمون مهم برای دانشجویان کشور آمریکا است و آنها برای موفقیت باید در این آزمون شرکت کنند تا به تحصیلات دانشگاهی برسند. به هر حال تضادهایی درباره مهارت های این آزمون وجود دارد. برخی بیان می کنند دانشجویان باید توانایی حل ریاضیات بالایی داشته باشند، برخی بیان می کنند که دانشجویان باید در بخش نوشتاری و خواندنی مهارت داشته باشند که این موضوع جای بحث دارد. یکی از چیزهایی که در این آزمون اهمیت دارد این است که دانشجویان باید مهارت حل تمرینات ریاضی، مهارت خواندن و مهارت نوشتن بالایی داشته باشند تا بتوانند موفق شوند. بنابراین دانشجو باید ابتدا مهارت های خود را تقویت کند و سپس در این آزمون شرکت کند.

مطلب مفید: آزمون SAT برای تحصیل در چه مقطع و چه کشوری مناسب است؟

مهارت های آزمون SAT، مربوط به خواندن

به منظور تکمیل آزمون SAT دانشجویان باید مهارت خواندن خود را افزایش دهند، دانشجو باید بداند که چه ضعف هایی دارد و آنها را با خواندن کتاب هایی به زبان انگلیسی تقویت کند. از این رو به دانشجویان غیر انگلیسی زبان توصیه می شود که با دوستان خود به زبان انگلیسی صحبت کنند، چون صحبت کردن می تواند باعث افزایش مهارت خواندن شود. پژوهش های علمی ثابت کرده است که صحبت کردن با دیگران در خواندن متون به شما کمک می کند. یکی از راه هایی که می توانید مهارت گفت و گوی خود را تقویت کنید شرکت در کلاس های آنلاین و گفت و گو با اساتید حرفه ای زبان انگلیسی است. برای این کار ما در اساتید آنلاین دوره های مختلفی را برای زبان آموزان فراهم کرده ایم.

مطلب مفید: منابع آزمون ® SAT | معرفی بهترین و کاملترین منابع آزمون اس ای تی ®

مهارت های آزمون SAT، مربوط به نوشتن

در آزمون SAT آنچه دانشجو نیاز دارد این است که بتواند دربارۀ موضوعی که به او داده شده است یک مقالۀ علمی بنویسد. البته باید یادآوری شود که نوشتن مقاله باید با جملات صحیح باشد و گرامر در آن رعایت شود. اگر غلط های املایی کوچکی داشتید برای تصحیح کنندگان آزمون چندان اهمیتی ندارد. نوشتن برای بسیاری از افراد بسیارسخت است و افراد می ترسند در نوشتۀ خود اشتباه کنند، برخی از دانشجویان بسیار خوب صحبت می کنند ولی در نوشتن ضعیف هستند.

مهارت های آزمون SAT

در آزمون SAT به دانشجو یک عنوان علمی داده می شود و دانشجو باید دربارۀ آن ایده ها و نظریات خود را بنویسد. برخی از دانشجویان نمی دانند نوشتن را باید از کجا آغاز کنند و دچار سردرگمی می شوند. برای تقویت نوشتن خود باید این کارها را انجام دهید. قبل از شروع به نوشتن باید موضوع را تجزیه و تحلیل کنید و ایده هایی که برای آن دارید را یادداشت کنید. البته بعضی از عنوان ها شاید برای شما آشنا نباشند، باید با سرنخ هایی که در عنوان وجود دارد محتوای آن را بفهمید.

به گونه ای بنویسید که انگار نویسنده هستید. البته این کار بسیار سخت است و باید در طول زمان به این موضوع عادت کنید که نوشتن حرفه شما است. البته بهترین نویسنده ها هم در نوشتن گاهی دچار اشتباه می شوند و خطاهایی دارند، پس اعتماد به نفس خود را از دست ندهید.

مطلب مفید: سیستم نمره دهی آزمون ®SAT

مهارت های آزمون SAT، مربوط به ریاضیات

در آزمون SAT ریاضیات شامل جبر، احتمالات، آمار و عملیات حسابی است. این سوالات دامنۀ وسیعی دارد و شما باید تمام این مهارت ها را بلد باشید. شما باید بدانید که برای هر بخشی چه کاری را انجام دهید، مثلاً برای آمار شما باید کتاب های آمار را با دقت بخوانید و در اعداد دقت کنید، چون بسیاری از اشتباهات در آزمون های زبان دقت نکردن در اعداد است. مانند آزمون GRE  اگر شما یک عدد را اشتباه بنویسید، پاسخ شما هم اشتباه می شود. پس باید با حوصله و دقت زیاد به سوالات پاسخ دهید تا موفق شوید. باید چیزی را که می آموزید به درستی درک کنید و در حافظۀ خود قرار دهید.

مطلب مفید: آزمون ®SAT به درد چه کسانی می خورد؟

در آزمون SAT شما باید به زمان دقت کنید و زمان خود را از دست ندهید. شما باید آزمون خود را در زمانی که برای شما در نظر گرفته شده است تمام کنید، پس سعی کنید که این موارد را رعایت کنید. در بخش خواندن یا همان reading شما تنها سطرهای اولی و آخری جملات را بخواند چون اصل موضوع در این سطور وجود دارد، اگر کلمه ای را بلد نبودید می توانید از دیگر کلمات برای پیدا کردن معنی آن استفاده کنید البته اگر زمان نداشتید از آن بگذرید. با رعایت همه این نکات می توانید در آزمون SAT قبول و به کالج وارد شوید.

پست های مرتبط

مطالعه این پست ها رو از دست ندین!
toefl

ساختار آزمون تافل | بررسی جامع آزمون های PBT و iBT

در دنیای امروز، تسلط بر زبان انگلیسی به عنوان زبانی بین‌المللی، کلیدی برای گشودن درهای موفقیت در زمینه‌ های تحصیلی…

بیشتر بخوانید
بهترین راه برای یادگیری گرامر انگلیسی

بهترین راه برای یادگیری گرامر انگلیسی

بهترین راه برای یادگیری گرامر انگلیسی در مرحله اول آموزش صحیح و اصولی است و بعد تمرین زیاد. گرامر انگلیسی…

بیشتر بخوانید
تعیین سطح زبان انگلیسی

معرفی بهترین سایت های تعیین سطح زبان انگلیسی

اگر به دنبال بهترین سایت ها برای تعیین سطح زبان انگلیسی خواندن این مقاله را به شما پیشنهاد می کنیم….

بیشتر بخوانید

نظرات

سوالات و نظراتتون رو با ما به اشتراک بذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

question