راهنمای تحصیل در مالدیو ۲۰۲۱

تحصیل در مالدیو

مدت زمان تخمینی مطالعه: 4 دقیقه

تحصیل در مالدیو شاید در نگاه اول عجیب به نظر برسد اما این کشور توریستی مقصد مناسبی برای تحصیل نیز به شمار می رود. مالدیو کشوری جزیره‌ای است در اقیانوس هند واقع در جنوب غربی کشور هند.

جمعیت این کشور کوچک در حدود ۵۳۹ هزار نفر و واحد پول آن روفیه مالدیو است. زبان رسمی این کشور دیوِهی نام دارد. با این حال به دلیل تعداد زیاد توریست های خارجی بسیاری از مردم اینکشور زبان انگلیسی را نیز به خوبی صحبت می کنند.

مالدیو در سال ۱۹۶۵ از امپراتوری بریتانیا مستقل شد. مالدیو هم از نظر جمعیت و هم مساحت کوچک‌ترین کشور قاره آسیا است. زمین‌های این کشور به‌طور میانگین ۱٫۵ متر از سطح دریا ارتفاع دارند و بنابراین کم‌ارتفاع‌ترین کشور جهان به‌شمار می‌آید.

جزایر مالدیو از مکان‌های جذاب برای غواصان است و ایستگاه‌های غواصی زیادی در این جزایر وجود دارد. جمهوری مالدیو مجمع‌الجزایری متشکل از ۱۱۹۲ جزیره مرجانی است.

دمای هوای مالدیو تحت تأثیر اقیانوس هند در تمام مدت سال بین ۲۴ تا ۳۳ درجه سانتیگراد است. علی‌رغم وجود هوای شرجی نسبتاً بالا، نسیم دریایی مداوم خنک باعث جابجا شدن هوا و تعدیل گرما می‌شود. صنعت گردشگری مهمترین منبع درآمد مالدیو است و برخی از جزایر مالدیو برای گردشگری اختصاص یافته‌اند. در این جزایر هتل‌هایی برای اقامت گردشگران وجود دارد که بیشتر کارمندان آن از مهاجران کشورهای همسایه هستند. گردشگران مستقیماًّ از فرودگاه بین‌المللی ماله به این جزایر می‌آیند. مردم عادی مالدیو، ارتباط چندانی با گردشگران خارجی ندارند.

تحصیل در مالدیو

برای تحصیل در مالدیو باید معدلی بالای 13 داشت. امکان تحصیل رایگان در کشور مالدیو برای رشته های داروسازی، ستاره شناسی و مهندسی و همین طور اقیانوس شناسی وجود دارد.

تحصیل در مالدیو بر اساس نظام آموزشی خاصی ارزیابی می‎شود. تحصیل در مدارس این کشور از سن 5 سالگی آغاز می‎شود و دوره دبستان یک دوره 5 ساله است که اولین دوره آموزشی در مدارس کشور مالدیو محسوب می‎ شود. شرایط تحصیلی در کشور مالدیو بر اساس دوره های ابتدایی و متوسطه ارزیابی می شود. دوره متوسطه یک دوره 7 ساله است،

در واقع دوره متوسطه به قالب های 5 ساله و 2 ساله تقسیم شده است. دانش آموزان می ‎توانند در دوره‌ای 12 ساله دیپلم خود را اخذ کنند. زبان تحصیلی در کشور مالدیو انگلیسی است البته که مردم این کشور به زبان دیوهی صحبت می‌کنند.

این زبان ترکیبی از زبان های اروپایی و هندی است اما کمتر دیده شده است که در دانشگاه های این کشور این زبان مورد استفاده قرار بگیرد. مشخص است که در این کشور کسانی که نخبه هستند با هزینه کمتری می‌توانند به تحصیل بپردازند.

مهاجرت تحصیلی به مالدیو

مهاجرت تحصیلی به مالدیو در مقطع کارشناسی

مهاجرت تحصیلی به مالدیو در مقطع کارشناسی حدود 4 سال به طول می انجامد. برای تحصیل در مقطع لیسانس در این کشور، متقاضی می‎بایست مدرک پیش دانشگاهی با معدل بالای 13 ارائه دهد.

هزینه تحصیلی برای مقطع لیسانس بین 600 تا 800 دلار است. برای رشته های علوم انسانی و مهندسی این هزینه تا 1500 دلار خواهد بود. برخی رشته های مدیریتی در این کشور بالای 2000 دلار هزینه دارند.

دوره های آموزش زبان انگلیسی سه ماهه 300 دلار ، 4 ماهه نیز 600 دلار و یک ساله 1850 دلار است.

در این مقطع معمولاً بورسیه تحصیلی وجود ندارد.

مهاجرت تحصیلی به مالدیو در مقطع کارشناسی ارشد

مهاجرت تحصیلی به مالدیو در مقطع کارشناسی ارشد 2 سال به طول می انجامد. معدل لیسانس بالای 14 و مدرک آیلتس 5 به بالا از جمله شرایط ورود به این مقطع است.

در صورتی که مدرک زبان ندارید باید در دوره های آمادگی برای دانشگاه در این کشور شرکت کنید که اغلب یک سال زمان نیاز دارد. هزینه تحصیل برای رشته های علوم انسانی بین 1000 تا 1500 دلار و برای رشته های مهندسی و مدیریت 2000 تا 4000 دلار است.

بورسیه های تحصیلی در این مقطع بیشتر است و حدود 60 درصد هزینه تحصیل را پوشش می دهد.

مهاجرت تحصیلی به مالدیو در مقطع دکترا

طول دوره تحصیلی دکترا بین 3 تا 5 سال است. رزومه خوب، تالیفات علمی، معدل کارشناسی ارشد بالای 15 و آیلتس 5.5 به بالا از شرایط موردنیاز ورود به این مقطع تحصیلی است. هزینه تحصیل دکترا در کشور مالدیو بین 5000 تا 6000 دلار برای رشته های مهندسی  و 3000 تا 4000 دلار نیز برای رشته های علوم انسانی است.

در این دوره امکان استفاده از بورس تحصیلی نیز وجود دارد. این بورسیه ها عمدتاً به دانشجویان نخبه اهدا می شود.

آزمون های ورودی

آزمون های ورودی برای تحصیل در کشور مالدیو بیشتر برای رشته های پزشکی و دندانپزشکی و یا شاخه های آن است. کسانی که قصد تحصیل در مقطع لیسانس در کشور مالدیو دارند نیازی به شرکت در آزمون های ورودی ندارند.

آزمون های ورودی اغلب به زبان انگلیسی برگزار می ‎شود و هر شخص باید بتواند در آزمون های انگلیسی این کشور به طور کلی بیش از 50 درصد از سوالات را پاسخ دهد.

پست های مرتبط

مطالعه این پست ها رو از دست ندین!
معرفی بهترین دانشگاه های آلمان: دانشگاه فنی درسدن

معرفی بهترین دانشگاه های آلمان: دانشگاه فنی درسدن

دانشگاه فنی درسدن یا دانشگاه صنعتی درسدن با بیش از ۳۷ هزار دانشجو بزرگترین دانشگاه ایالت زاکسن و یکی از…

بیشتر بخوانید
دانشگاه سالرنو

معرفی بهترین دانشگاه های ایتالیا: دانشگاه سالرنو

دانشگاه سالرنو UNISA یکی از قدیمی ترین دانشگاه های اروپاست. پیشینه ایجاد این دانشگاه به قرن هشتم میلادی باز می…

بیشتر بخوانید
دانشگاه سالنتو

معرفی بهترین دانشگاه های ایتالیا: دانشگاه سالنتو

دانشگاه سالنتو یک دانشگاه دولتی در شهر لچه ایتالیاست. این دانشگاه که تا پیش از این به عنوان دانشگاه لچه…

بیشتر بخوانید

نظرات

سوالات و نظراتتون رو با ما به اشتراک بذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

question