راهنمای تحصیل در پاناما ۲۰۲۲

تحصیل در پاناما

مدت زمان تخمینی مطالعه: 3 دقیقه

تحصیل در پاناما به دلیل امکانات مناسب، زندگی در آمریکای مرکزی و دانشگاه های نسبتاً خوب برای بسیاری از دانشجویان بین المللی جذاب است.
جمهوری پاناما کشوری در آمریکای مرکزی است. زبان رسمی آن اسپانیایی و واحد پول آن بالبوآ و دلار آمریکا است. پایتخت این کشور پاناما سیتی است. جمعیت پاناما بیش از 4 میلیون نفر است.

منطقه پاناما دارای باریکترین خشکی در آمریکای مرکزی است که دو نیم‌قاره آمریکای شمالی و جنوبی را به یکدیگر متصل می‌کند. جمهوری پاناما عضو سازمان ملل متحد، و سازمان کشورهای آمریکایی است.
این کشور از شمال به دریای کارائیب (اقیانوس اطلس)، از شرق به کشور کلمبیا، از جنوب به اقیانوس آرام و از غرب به کشور کاستاریکا محدود است.

کانال پاناما که دو اقیانوس آرام و اطلس را به یکدیگر پیوند می‌دهد به لحاظ بازرگانی و ترابری دریایی اهمیت فراوانی دارد و مهم‌ترین کانال جهان به‌شمار می‌آید. ساخت این کانال ۷۷ کیلومتری یکی از بزرگترین و دشوارترین پروژه‌های مهندسی در جهان بود که درسال ۱۹۰۶میلادی، توسط ارتش ایالات متحده آمریکا حفر شد. منطقه آزاد کولون در مدخل ورودی این کانال قرار دارد و از موقعیت مناسبی برای بازرگانی بین‌المللی برخوردار است.
پاناما در سال ۱۸۲۱ از اسپانیا و سپس در سال ۱۹۰۳ از کلمبیا مستقل شد. سطح زندگی در پاناما به نسبت کشورهای همسایه بالاتر است. کالاهای صادراتی عمده این کشور شامل موز و میگو و چوب ماهون است.
امنیت پاناما، به عهده ایالات متحده آمریکا است. ۷۰ درصد از مردم پاناما از تبار مستیزو (دورگه سرخ‌پوست و سفیدپوست)، ۱۴ درصد سیاه‌پوست، ۱۰ درصد سفیدپوست، و ۶ درصد سرخ‌پوست هستند.

پاناما
راهنمای تحصیل در پاناما 2022

تحصیل در پاناما

تحصیل در دانشگاه های دولتی پاناما حتی برای دانشجویان بین المللی رایگان است. بیش از 90 موسسه آموزشی در پاناما مشغول به فعالیت هستند که 7 عدد از آنها در میان برترین دانشگاه های آمریکای مرکزی و آمریکای لاتین جای دارند.

دانشگاه فناوری De panama، دانشگاه کاتولیکی Santa Maria La Antigua، دانشگاه Latina de panama، دانشگاه Autonoma de Chiriqui (UNACHI) و دانشگاه Del Istmo  از جمله شناخته شده ترین دانگاه های این کشور هستند.

زبان تحصیل در دانشگاه های این کشور اسپانیایی است اما در دوره کارشناسی ارشد و دکترا بعضی دوره ها به زبان انگلیسی نیز ارائه می شود.

 دانشجویان بین المللی برای ثبت نام در دانشگاه های پاناما علاوه بر ارائه مدرک زبان آیلتس معتبر با حداقل نمره ۶ ، باید در آزمون های ورودی دانشگاه نیز نمره قبولی بگیرند.

دانشجویان بین المللی می توانند بسته به مقطع تحصیلی خود بین ۱۰ تا ۳۰ ساعت در هفته کار کنند. بیمه دانشجویی دانشگاه های پاناما به دو صورت بیمه دانشجویی و بیمه کار و دانشجویی ارائه می شود.

در این کشور بورسیه تحصیلی به دانشجویان خارجی تعلق نمی گیرد. دانشگاه های پزشکی و دندانپزشکی این کشور مورد تایید وزارت علوم و بهداشت ایران نیست.

مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای تحصیلی

  • نامه پذیرش
  • اثبات تمکین مالی جهت پرداخت شهریه دانشگاه
  • تایید صلاحیت ها
  • اثبات استقلال مالی
  • تایید مدارک توسط سفارت پاناما

اگر شما مورد حمایت یک فرد مقیم در پاناما قرار گرفته اید، شما ملزم به ارائه مدارک کافی در جهت اثبات هویت وی و تعهد مالی خواهید بود.

دیگر مدارک اضافی برای دانشجویانی است که قصد ماندن بیش از 6 سال در پاناما را دارند.

پست های مرتبط

مطالعه این پست ها رو از دست ندین!
معرفی بهترین دانشگاه های آلمان: دانشگاه فنی درسدن

معرفی بهترین دانشگاه های آلمان: دانشگاه فنی درسدن

دانشگاه فنی درسدن یا دانشگاه صنعتی درسدن با بیش از ۳۷ هزار دانشجو بزرگترین دانشگاه ایالت زاکسن و یکی از…

بیشتر بخوانید
دانشگاه سالرنو

معرفی بهترین دانشگاه های ایتالیا: دانشگاه سالرنو

دانشگاه سالرنو UNISA یکی از قدیمی ترین دانشگاه های اروپاست. پیشینه ایجاد این دانشگاه به قرن هشتم میلادی باز می…

بیشتر بخوانید
دانشگاه سالنتو

معرفی بهترین دانشگاه های ایتالیا: دانشگاه سالنتو

دانشگاه سالنتو یک دانشگاه دولتی در شهر لچه ایتالیاست. این دانشگاه که تا پیش از این به عنوان دانشگاه لچه…

بیشتر بخوانید

نظرات

سوالات و نظراتتون رو با ما به اشتراک بذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

question