راهنمای تحصیل در پاراگوئه ۲۰۲۲

تحصیل در پاراگوئه

تحصیل در پاراگوئه به عنوان یکی از کشورهای آمریکای لاتین برای بسیاری از دانشجویان جذاب است. جمهوری پاراگوئه کشوری محصور در خشکی و مساحت آن ۴۰۶۷۵۲ کیلومتر مربع است. پاراگوئه از سوی جنوب و جنوب غربی با آرژانتین، از شرق و شمال شرق با برزیل، و از سوی شمال غرب با بولیوی هم‌مرز است.

پایتخت این کشور آسونسیون و واحد پول آن گوارانی است. جمعیت این کشور کوچک در حدود 7 میلیون نفر است. زبان‌های رسمی آن اسپانیایی و زبان گوارانی است.

پیش از ورود اروپاییان در سده شانزدهم مردم گوارانی در پاراگوئه زندگی می‌کردند. در آن سده پاراگوئه به بخشی از امپراتوری استعماری اسپانیا تبدیل شد. پس از استقلال از اسپانیا در سال ۱۸۱۱ پاراگوئه توسط دیکتاتورهای خودکامه به کام جنگ و بدبختی فرو رفت.

در سال 1988 آخرین دیکتاتور این کشور سقوط کرد و انتخابات آزاد برای اولین بار در سال 1993 در این کشور برگزار شد.

پاراگوئه اقتصاد بازاری دارد که نشانه بارز آن، فعالیت عمده بخش خصوصی است. پاراگوئه سومین کشور صادرکننده سویا است و صادرات گوشت آن نیز با توجه به وسعت این کشور، قابل توجه‌است. درصد زیادی از مردم پاراگوئه، از طریق کارهای کشاورزی امرار معاش می‌کنند.

پاراگوئه
راهنمای تحصیل در پاراگوئه 2022

تحصیل در پاراگوئه

اگر به تحصیل در آمریکای لاتین علاقه مند هستید، کشور پاراگوئه گزینه بسیار مناسبی است. زیرا تحصیل در دانشگاه های این کشور بسیار مقرون به صرفه هستند. دولت پاراگوئه تلاش های زیادی برای بهبود کیفیت دانشگاه ها انجام داده است. مدت ها بود که این کشور فقط 2 دانشگاه داشت.

در دهه 1990 بود که مراکز آموزش عالی دولتی بیشتری در این کشور افتتاح شد. تقریباً در این زمان بود که دانشگاه های خصوصی شروع به ظهور کردند. در کشور پاراگوئه در حال حاضر بیش از 40 دانشگاه خصوصی و 8 دانشگاه دولتی وجود دارد.

پذیرش در دانشگاه های کشور پاراگوئه به نوع و قوانین دانشگاه بستگی دارد. برخی از دانشگاه های این کشور فقط به ارائه مدارک نیاز دارند و برخی دیگر شامل امتحانات ورودی یا مصاحبه هستند. همچنین برخی از دانشگاه های پاراگوئه دوره های پیش دانشگاهی اجباری دارند که هر دانشجویی برای پذیرش باید در این دوره های آموزشی مشغول به تحصیل شود و با موفقیت این دوره ها را سپری کند. لازم به ذکر است که این دوره های تحصیلی معمولاً چند ماه طول می کشد.

اسپانیایی زبانی است که در رسانه، آموزش و امور دولتی در کشور پاراگوئه به کار می رود. بنابراین اکثر برنامه های تحصیلی در معتبرترین دانشگاه های کشور پاراگوئه به زبان اسپانیایی آموزش داده می شوند. به طور کلی پیدا کردن یک برنامه تحصیلی به زبان انگلیسی در دانشگاه های پاراگوئه بسیار سخت است.

به طور کلی هزینه تحصیل در دانشگاه های دولتی پاراگوئه حدود 2000 تا 3000 دلار در سال است. هزینه زندگی نیز با احتساب هزینه اجاره اقامت حدود 700$ (دلار) درماه است.

هزینه تحصیل در دانشگاه های خصوصی نیز تقریباً بین 3000 تا 6000 دلار است.

مهاجرت تحصیلی به پاراگوئه

لیسانس در این کشور یک دوره 4 ساله است که طبق شرایط جدید ، دانشجو در مدت سه سال نیز می‌تواند دوره تحصیلی را طی کند. دوره فوق لیسانس در کشور پاراگوئه دو ساله است. دانشجو می‌بایست یک استاد راهنما داشته باشد و پروپوزال خود را زیر نظر استاد راهنما تنظیم کند. دوره فوق لیسانس در این کشور یک دوره پژوهشی است و دانشجو در پایان باید از پایان نامه خود دفاع کند.

مقطع دکترا در این کشور یک دوره 5 ساله است و شخص حداقل یک سال اول را به یادگیری تئوری های مورد نیاز در شاخه تحصیلی خود می‌پردازد. از سال دوم دانشجو وارد مرحله پژوهش می شود. دانشجویان این مقطع معمولاً از دولت حقوق دریافت می کنند.

مدارک مورد نیاز برای ویزای تحصیلی

 • تکمیل فرم های مربوطه
 • پاسپورت معتبر
 • عکس پاسپورتی
 • مدارک هویتی
 • ترجمه مدارک تحصیلی
 • نامه پذیرش از دانشگاه مورد نظر
 • مدرک معتبر زبان
 • رسید پرداخت هزینه ها
 • گواهی تمکن مالی
 • گواهی سلامت جسمی و روانی
 • بلیط
 • گواهی عدم سوء پیشینه

پست های مرتبط

مطالعه این پست ها رو از دست ندین!
معرفی بهترین دانشگاه های آلمان: دانشگاه فنی درسدن

معرفی بهترین دانشگاه های آلمان: دانشگاه فنی درسدن

دانشگاه فنی درسدن یا دانشگاه صنعتی درسدن با بیش از ۳۷ هزار دانشجو بزرگترین دانشگاه ایالت زاکسن و یکی از…

بیشتر بخوانید
دانشگاه سالرنو

معرفی بهترین دانشگاه های ایتالیا: دانشگاه سالرنو

دانشگاه سالرنو UNISA یکی از قدیمی ترین دانشگاه های اروپاست. پیشینه ایجاد این دانشگاه به قرن هشتم میلادی باز می…

بیشتر بخوانید
دانشگاه سالنتو

معرفی بهترین دانشگاه های ایتالیا: دانشگاه سالنتو

دانشگاه سالنتو یک دانشگاه دولتی در شهر لچه ایتالیاست. این دانشگاه که تا پیش از این به عنوان دانشگاه لچه…

بیشتر بخوانید

نظرات

سوالات و نظراتتون رو با ما به اشتراک بذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

question