نکات مهم درمورد آزمون TEF

نکات مهم درمورد آزمون TEF

آزمون TEF یا Test d’Evaluation de Français یک آزمون استاندارد برای ارزیابی سطح زبان فرانسه است. این آزمون در سال 2012 توسط وزارت آموزش ملی، آموزش عالی و تحقیقات به عنوان یک آزمون رسمی و معیاری برای پیش نیاز ثبت نام در دانشگاه  های معتبر شناخته شده است. بنابراین افرادی که قصد مهاجرت به فرانسه یا کانادا را دارند برای اثبات میزان تسلط خود به زبان فرانسوی، باید در این آزمون شرکت کنند. در ادامه این مقاله به معرفی ساختار آزمون و شرایط شرکت در آزمون TEF می پردازیم.

آزمون آزمایشی آیلتس

آزمون TEF چیست؟

آزمون TEF به معنی آزمون استاندارد فرانسه است  و به عنوان معیاری برای سنجش میزان تسلط افراد به زبان فرانسوی در نظر گرفته می شود. این آزمون به طورکلی در سه دسته طبقه بندی می شود:

  • TEF

هدف اصلی این آزمون سنجش میزان تسلط داوطلبان به زبان فرانسوی است. این آزمون عموما برای افرادی که به منظور کار یا تحصیل قصد مهاجرت به کشورهای فرانسوی زبان را دارند ، مناسب است.

  • TEFaQ

آزمون TEFaQ تها برای کسانی کاربرد دارد که قصد دارند به ایالت کبک استان کانادا، مهاجرت کنند. اغلب ساکنان ایالت کبک فرانسوی زبان هستند به همین دلیل تحصیل و کار در این منطقه مستلزم تسلط به زبان فرانسوی می باشد.

  • TEF Canada

این آزمون برای کسانی که قصد دارند پس از مدتی اقامت در کانادا شهروند کانادا شوند، مناسب می باشد. در واقع تسلط به زبان فرانسوی یک پوئن مثبت برای متقاضیان اخذ اقامت در کانادا است. بنابراین برای افزایش احتمال پذیرش در مراکز آموزشی کانادا، داشتن مدرک این آزمون مهم است.

نکات مهم درمورد آزمون TEF

ساختار آزمون TEF

آزمون TEF شامل سه بخش اجباری و دو بخش اختیاری است. بخش اجباری این آزمون متشکل از 80 سوال  تستی می باشد که از سطح A1 تا C2 از آسان به سخت چیده شده اند. هر یک از قسمت های اجباری این آزمون عبارتند از:

درک مطلب: این بخش شامل 50 سوال تستی و کوتاه پاسخ است و دارای 60 دقیقه زمان پاسخگویی می باشد. در این بخش میزان درک داوطلب از متون آزمون نیز سنجیده می شود.

ساختار زبان (لغات و گرامر): این بخش از آزمون نیز شامل 40 سوال تستی است که دارای 30 دقیقه زمان می باشد. در این بخش از آزمون TEF توانایی متقاضی در انتخاب صحیح کلمات در حوزه قواعد، سنجیده می شود. لازم به ذکر است که سوالات این بخش عمدتا در مورد مسائل روزمره کشورهای فرانسوی زبان است.

درک شنیداری: این بخش از آزمون شامل 60 سوال تستی در مدت زمان 40 دقیقه است. سوالات این بخش به گونه ای طراحی شده که داوطلب را وادار به درک شنیداری می کند. فایل صوتی پخش شده در این بخش پیرامون موضوعات مرتبط با کار یا تحصیل می باشد.

بخش اختیاری آزمون تف

آزمون اختیاری TEF شامل2  سوال در مدت 60 دقیقه است که  مهارت نوشتاری متقاضی را مورد سنجش قرار می‌ دهد.

آزمون شفاهی TEF

در قسمت آزمون شفاهی TEF، متقاضی با مصاحبه گر آزمون دو مصاحبه کوتاه مدت را انجام می دهد. در این قسمت از داوطلب درخواست می شود که درمورد یک موضوع به زبان فرانسوی اظهار نظر کند. محتوای این مصاحبه ها ضبط شده و به CCIP ارشال خواهد شد تا توانایی داوطلبان مورد ارزیابی قرار گیرد.

نکات مهم درمورد آزمون TEF

نمره قبولی در آزمون TEF

همانطور که گفتیم، آزمون TEF شامل دو بخش اجباری و اختیاری است، بنابراین نمره این آزمون نیز شامل نمرات هر یک از این بخش ها می باشد. بخش اجباری این آزمون مجموعا 900 نمره دارد که 300 نمره آن مختص بخش نوشتاری است. درک شنیداری دارای 360 نمره ئر قواعد و لغات دارای 240 نمره هستند.

بخش اختیاری آزمون TEF در هر یک از بخش های شنیداری و شفاهی دارای 450 نمره می باشد.

کسب نمره قبولی در این آزمون مستلزم آموزش با کیفیت همراه با تکنیک های موفقیت و مطالعه هدفمند است. اگر می خواهید در این آزمون نمره قبولی کسب کنید، به شما پیشنهاد می کنیم در دوره های آموزشی زبان فرانسه و آزمون های شبیه سازی شده مجموعه استاد آنلاین شرکت کنید.

شرکت در آزمون TEF برای چه کسانی ضروری است؟

  • افرادی که قصد ادامه تحصیل در فرانسه و دانشگاه های فرانسوی زبان فرانسه را دارند، برای اخذ پذیرش در این مراکز آموزشی باشد در آزمون TEF شرکت کنند.
  • افرادی که قصد دریافت تابعیت فرانسه یا اخذ شهروندی فرانسه و کانادا را دارند، باید در این آزمون نمره قبولی کسب کنند.
  • شرکت در این آزمون برای کسانی که به قصد کار یا راه اندازی کسب و کار در کانادا و فرانسه مهاجرت می کنند، الزامی است. (TEF CANADA)
  • کسانی که قصد مهاجرت به استان کبک کانادا را دارند، برای کار و تحصیل در این ایالت باید در آزمون (TEFAQ) شرکت کنند.

شرکت در آزمون TEF به طور کلی برای تعیین میزان تسلط افراد به زبان فرانسوی در محیط کار برای استخدام و اشتغال به کار و همچنین  برای تعیین سطح دانشجویان به منظور ادامه تحصیل در خارج از کشور و غیره، الزامی است.

هدف آزمون تف

هدف اصلی آزمون TEF سنجش مهارت های زبان فرانسه است. این ارزیابی در بین سطوح +0 یا پایه تا سطح 6 یا تسلط کامل، متغییر می باشد. مقیاس ارزیابی در این آزمون عبارتست از:

  • 6 سطح مهارت A1 تا C2 چهار چوب مرجع زبانها در اروپا برای سطوح مهارت زبانی (CEFR)
  • ·      12 معیار مهارت زبان کانادایی (NCLC-niveaux de compétence linguistique canadiens)
نکات مهم درمورد آزمون TEF

نکات تکمیلی درمورد آزمون TEF

برای شرکت در آزمون TEF باید با ارائه مدارکی از جمله کارت شناسایی، پاسپورت و عکس در سایت موسسات برگزار کننده این آزمون به صورت اینترنتی ثبت نام کنید. لازم به ذکر است که برای تکمیل فرآیند ثبت نام باید هزینه تعیین شده از سوی آموزشگاه پرداخت شود و تمامی فرم های اطلاعات شخصی نیز تکمیل شود.

برای شرکت در این آزمون نیاز به ارائه هیچ گونه مدرک تحصیلی نیست و برگزاری این آزمون به صورت الکترونیکی یا کاغذی امکان پذیر است.

از دیگر شرایط ویژه برای شرکت در این آزمون می توان به محدودیت سنی اشاره کرد. در واقع داوطلبان زیر 16 سال مجاز به شرکت در این آزمون نیستند.

نتیجه آزمون TEF به صورت ایمیل برای داوطلبان ارسال می شود. امکان ثبت نام مجدد در ای آزمون نیز وجود دارد اما برای آزمون مجدد باید دو ماه فاصله زمانی باشد.

مدرک آزمون TEF یک مدرک معتبر و بین المللی است و به داوطلبانی ارائه می شود که در این آزمون نمره قبولی کسب کرده باشند. این مدرک به مدت یک سال اعتبار دارد و متقاضی می تواند در این بازه زمانی از مدرک این آزمون استفاده کند.

منابع متنوعی برای مطالعه زبان فرانسه در بازار موجود است اما برای موفقیت در این آزمون لازم است مطالعه اصولی داشته باشید. مجموعه استاد آنلاین با برگزاری دوره های آموزش زبان فرانسه و آموزش اصولی این زبان، داوطلبان را برای شرکت در آزمون TEF آماده می کند.

جمع بندی

همانطور که گفتیم، آزمون TEF یا آزمون استاندارد زبان فرانسه شامل دو بخش اجباری و اختیاری است. هر قسمت از این آزمون به چندین بخش مجزا تقسیم می‌ گردد. داوطلبان این آزمون می‌توانند با اهداف مختلفی در این آزمون شرکت کنند و میزان تسلط خود به زبان فرانسوی را ارتقا بخشند. دراین مقاله نکات مهم در مورد این آزمون بررسی شد، اگر قصد دارید با شرکت در این آزمون به موفقیت دست پیدا کنید، به شما پیشنهاد می کنیم با مشاوران مجموعه استاد آنلاین تماس بگیرید تا از شرایط و جزئیات پکیج های آموزش زبان فرانسوی و آزمون های شبیه سازی شده، اطلاعات کافی را بدست آورید.

پست های مرتبط

مطالعه این پست ها رو از دست ندین!
mistake in english learning

۱۰ اشتباه رایج در آزمون های مهارت زبان انگلیسی که باید از آنها اجتناب کرد

آزمون های مهارت زبان انگلیسی مانند آیلتس، تافل و PTE برای بسیاری از افراد که قصد مهاجرت، تحصیل یا کار…

بیشتر بخوانید
learn english from AI

چگونه از هوش مصنوعی و فناوری برای یادگیری زبان انگلیسی استفاده کنیم؟

در چند سال اخیر پیشرفت های چشمگیر در هوش مصنوعی (AI) و فناوری، روش های نوآورانه و جذاب تری را…

بیشتر بخوانید
استراتژی موفقیت در آزمون زبان انگلیسی

استراتژی های نوآورانه برای موفقیت در آزمون های زبان انگلیسی در سال ۲۰۲۴

امروزه، با پیشرفت های چشمگیر در زمینه آموزش و فناوری، روش های نوینی برای موفقیت در آزمون های زبان انگلیسی…

بیشتر بخوانید

نظرات

سوالات و نظراتتون رو با ما به اشتراک بذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

question