منابع آزمون TEF

منابع آزمون TEF

آزمون تف برای افرادی که قصد مهاجرت به کشور فرانسه یا کانادا را دارند طراحی شده است. در واقع برای ارزشیابی و میزان تسلط زبان فرانسوی این افراد می باشد. این آزمون به صورت کاغذی و الکترونیکی گرفته می شود و افراد می توانند با فاصله هر دو ماه این امتحان را بدهند. قبولی در این آزمون از شروط مهم و اساسی برای اخذ ویزا فرانسه خواهد بود. کلیه افرادی که در این امتحان شرکت می کنند باید بالای ۱۶ سال باشند یعنی شرط سنی در این آزمون اهمیت بالایی دارد.  بنابراین برای اخذ اقامت دائم، ویزای تحصیلی یا کار حتما باید مدرک این آزمون مهم را گرفته باشید در غیر این صورت ریجکت خواهید شد. برای اینکه در این آزمون موفق باشید بهتر است در مورد منابع آزمون tef به درستی تحقیق کنید و برای امتحان آنها را بخوانید.

آزمون آزمایشی TEF

قبل از معرفی منابع آزمون بهتر است بیشتر با این امتحان آشنا شویم. این آزمون شامل سه بخش است که یک بخش آن اجباری و دو بخش دیگر اختیاری می باشد. در بخش اجباری ترکیبی از گرامر، خواندن، لغات و گوش کردن است و نوشتن و صحبت کردن نیز دو بخش اختیاری است که در زمان های دیگری می توان آن را انجام داد. این آزمون در سه نوع است. یک نمونه آن برای استان کبک فرانسه می باشد و کسانی که برای تحصیل در ۷ دانشگاه این استان ویزا می گیرند آزمون TEFaQ را انجام می دهند. TEF Canada  این آزمون برای افرادی که برای مهاجرت یا تحصیل در کانادا اقدام می کنند در نظر گرفته می شود. TEF آزمونی است که برای اخذ ویزای کشورهای فرانسوی زبان باید گرفت.

منابع آزمون tef کدامند؟

مختصری در مورد آزمون تف فرانسه صحبت کردیم اما برای آنکه این آزمون را با نمره مناسبی قبول شوید بهتر است از منابع آن آگاه شوید بسیاری از کلاس های حضوری نیز وجود دارند که برای یادگیری زبان فرانسه و قبولی در این آزمون مناسب هستند. مهارت در درک مطلب، مهارت در شناخت دستور زبان، مهارت صحبت کردن و گوش دادن از جمله مواردی هستند که به کمک منابع تف می توانید به آنها دست یابید. در این بخش به مهمترین منابعی که برای افراد داوطلب مفید و میسر هستند اشاره می کنیم.

TEF 250 Activites

اگر به دنبال معتبرترین کتاب برای آزمون TEF هستید پیشنهاد می کنیم کتاب TEF 250 Activites را برای خود تهیه کنید. این کتاب در دو بخش اصلی طراحی شده که یک بخش آن در مورد فعالیت ها است که به طور کلی فرد را با نحوه و فرمت سوالات این آزمون آشنا می کند. بخش دیگر آن نیز مربوط به تست است که کاملا شبیه سازی به آزمون اصلی خواهد بود. به همراه این کتاب یک لوح فشرده نیز وجود دارد که در یادگیری تاثیر خیلی خوبی را دارد. امکان دانلود کتاب نیز ممکن است و اینکه این کتاب یک خودخوان بوده به این صورت که فرد می تواند در خانه و به تنهایی با خواندن این کتاب به سطح قابل قبولی برسد و قبولی در آزمون را تضمین کند.

منابع آزمون TEF

 TEF Objectif Reussite

یکی دیگر از کتاب های که می‌ توان معرفی کرد تا مهارت زبان فرانسه خود را تقویت کنید و بتوانید با نمونه سوالات و نحوه پاسخگویی به آزمون تف آشنا شوید کتاب  TEF Objectif Reussite  است. آزمون هایی که در این کتاب طراحی شده اند همگی بر اساس آزمون TEF است و کاملا استاندارد است. با استفاده از این کتاب میزان تسلط خود را به این زبان می سنجید و نمره حدودی خود در این آزمون را خواهید فهمید. نکته قابل تامل اینکه می توانید در مورد نقاط ضعف خود را بسنجید و تمرکز بیشتری بر روی گرامر و دستور زبان فرانسوی داشته باشید.

ABC TEFAQ

این کتاب نیز یک منبع قوی برای آزمون تف است که کاربران می توانند از آن به عنوان یک مرجع غنی استفاده کنند و مهارت های زبان خود را تقویت کنند. این کتاب۳۰۰ تمرین برای داوطلبان یادگیری زبان فرانسه را دارد. قطعا با خواندن این کتاب معلومات زبان فرانسه از جمله گرامر، خوانایی و شنیداری قوی پیدا خواهید کرد. یک دی وی دی همراه با این کتاب است که به قدرت مکالمه شما می افزاید. در برخی از سایت های موجود امکان دانلود کتاب نیز وجود دارد که دسترسی به آن را برای افراد آسانتر می کند.

منابع آزمون TEF

کتاب آزمون سنجش فرانسه

این کتاب یکی دیگر از منابع آزمون tef است که توسط انتشارات Hachette livre  چاپ و منتشر شده است. در سال ۲۰۰۱ اولین بار این کتاب منتشر شد. کتاب آزمون سنجش فرانسه با بهترین آزمون ها و فعالیت ها همراه می باشد که با تمرین مستمر می توان به زبان فرانسه تسلط کافی یافت. این امتحان در چند سطح برگزار می شود که با توجه به معلومات که دارید در هر سطحی که بخواهید شرکت می کنید. در اینگونه سطح بندی دیگر ردی یا عدم قبولی معنی ندارد.

منابع آزمون TEF

هدف آزمون تف

۴ کتاب معتبر و جامع را به عنوان منابع آزمون tef معرفی کردیم در کنار خواندن این کتاب ها می توانید با در کلاس های حضوری و منابع آموزشی آنلاین نیز استفاده کنید. لازم است در مورد هدف برگزاری این آزمون را نیز بدانیم. می توانیم در چند مورد آن را بیان کنیم.

  • اولین هدف این آزمون این است که از اطلاعات زبان فرانسوی افراد خارجی مطلع شد. با توجه به سطح مهارت های متقاضیان مدرک زبان در سطح های مختلف مانند سطح ۱A و ۲B  تعلق می گیرد.
  • در واقع با این آزمون سطح دانش زبانی همه متقاضیان مشخص می شود. درصد خطا در کدام بخش بالاتر است یا اینکه متقاضیان در کدام بخش بهتر عمل می کنند با این  اندازه گیری می توانند منابع آزمونtef را کامل تر و جامع تر طراحی کنند.
  • کسب گواهی شهروندی، ادامه تحصیل در کشورهای که فرانسوی زبان هستند، اقامت در استان کبک فرانسه و در نهایت برای مواقعی که برای شغل نیاز به مدرک زبان فرانسه است به عنوان مثال برای اساتید زبان فرانسه این مدرک مناسب است.

در مورد بخش الزامی آزمون تف بیشتر بدانید

همانطور که پیشتر گفتیم این آزمون دارای یک بخش اجباری تست که ترکیبی از گرامر و خوانایی و .. است. یک بخش آن درک مطلب می باشد که در آن ۵۰ سوال چهار گزینه ای قرار دارد که متقاضی در ۶۰ دقیقه باید آن را انجام دهد. این بخش از سوالات مربوط به مکالمه روزانه در کشور فرانسه می شود به همین دلیل اهمیت زیادی را دارد.  بخش دیگر آن مربوط به لغات و گرامر است. این بخش برای بررسی میزان تسلط متقاضی از مسائل روز فرانسه انجام می پذیرد. سوالاتی ۴ گزینه ای که شامل ۴۰ سؤال و در ۳۰ دقیقه باید حل شود.

بخش مهم دیگر آن شنیداری است به این صورت که فرد می بایست یک متن را گوش دهد و آن را درک کند و بعد از درک کامل به سوالاتی که مربوط به متن است جواب دهد. این سوالات در حوزه درس یا کار خواهد بود. به تعداد۶۰ سوال در عرض ۴۰ دقیقه باید جواب داد. اگر به شنیدن این متن ها عادت داشته باشید و از منابع آزمون  TEF که به صورت ویدیو یا صوت بوده استفاده کرده باشید بدون شک در این قسمت نمره خوبی خواهید گرفت.  

بخش اختیاری آزمون تف

این بخش از آزمون در دو سوال خلاصه شده به این صورت که یک سوال نوشتاری وجود دارد که فرد باید در ۳۰ دقیقه به آن جواب دهد. ۵ موضوع به داوطلب داده می شود و باید در مورد دو قسمت آن فکر و در قالب تعداد کلمات خواسته شده بنویسد.  بخش دیگر آن به صورت شفاهی انجام می گردد. به این صورت که در ۳۵ دقیقه باید با آزمونگر صحبت کند مکالمه در مورد مسائل مختلف بوده و نظرات خود را به زبان فرانسه باید توضیح دهد. این‌ مکالمه ضبط و به CCIP فرستاده می شود و با توجه به توانایی و مهارت متقاضی به آن نمره داده می ‌شود.

نتیجه گیری

در این مقاله سعی کردیم بهترین منابع آزمونtef  را معرفی کنیم و در مورد هدف این آزمون و موارد مرتبط به آن اطلاعات مفیدی را بیان کنیم. این آزمون برای افراد بالای ۱۶ سال در نظر گرفته شده و جواب آن به صورت ایمیل برای  متقاضیان ارسال می شود. برای تهیه منابع مورد نظر نیز راه های مختلفی وجود دارد. بهترین راه خرید اینترنتی یا دانلود این منابع است. برای آشنایی بیشتر با این منابع می توانید از اساتید برتر این حوزه مشورت بگیرید.

پست های مرتبط

مطالعه این پست ها رو از دست ندین!
toefl

ساختار آزمون تافل | بررسی جامع آزمون های PBT و iBT

در دنیای امروز، تسلط بر زبان انگلیسی به عنوان زبانی بین‌المللی، کلیدی برای گشودن درهای موفقیت در زمینه‌ های تحصیلی…

بیشتر بخوانید
بهترین راه برای یادگیری گرامر انگلیسی

بهترین راه برای یادگیری گرامر انگلیسی

بهترین راه برای یادگیری گرامر انگلیسی در مرحله اول آموزش صحیح و اصولی است و بعد تمرین زیاد. گرامر انگلیسی…

بیشتر بخوانید
تعیین سطح زبان انگلیسی

معرفی بهترین سایت های تعیین سطح زبان انگلیسی

اگر به دنبال بهترین سایت ها برای تعیین سطح زبان انگلیسی خواندن این مقاله را به شما پیشنهاد می کنیم….

بیشتر بخوانید

نظرات

سوالات و نظراتتون رو با ما به اشتراک بذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

question