ظهور ویروس کرونا و آزمون های تافل ® و جی ار ای ® بین المللی در خانه

آزمون های تافل

به گزارش ای تی اس (سازمان تست های آموزشی در آمریکا) در کشورهایی مانند ایران، چین، هندوستان و … آزمون های بین اللملی همچنان در محل های تعیین شده برگزار می شود، اما در کشورهای دیگر به دلیل شیوع ویروس کرونا، ممکن است دانشجویان مجبور شوند در خانه این آزمون های بین المللی را انجام دهند. هر چند این آزمون ها در سرتاسر جهان به دلیل ویروس کرونا در مدت زمان کوتاهی لغو شده بود، اما این آزمون ها دوباره آغاز شدند. راه حل های جدیدی برای این آزمون های بین المللی ارائه شده است که هم دارای نقاط قوت و هم نقاط ضعف است.به این ترتیب که سایت ای تی اس اعلام کرده است، دانشجویان می توانند در خانه آزمون جی ار ای ® و آزمون های تافل ® را بدهند.

بر اساس گفتۀ استریک گوپال یکی از مسوولان ای تی اس آزمون های بین المللی در سرتاسر جهان تحت فشار است ( به دلیل ویروس کرونا) و سازمان ای تی اس قصد دارد، این آزمون ها را به شیوه ای دیگر برگزار کند که هم دانشجویان در امان باشند و هم سازمان ای تی اس دچار مشکلات نشود، به دلیل اینکه دانشجویان ممکن است بیمار شوند، یا چیزهایی از این دست.

اقدامات احتیاطی در دست انجام است تا اطمینان حاصل شود که دانشجویان آسیبی نمی بینند. دانشجویان باید در بالاترین سطح آموزش آنلاین در یک آموزشگاه آنلاین درس بخوانند تا بتوانند در آزمون تافل ® یا جی ار ای ® شرکت کنند. به همین دلیل سازمان ای تی اس باید سامانه مدیریت یادگیری خود دربارۀ زبان انگلیسی را به گونه ای تنظیم کند که نه سازمان آسیب ببیند، نه دانشجویان. چون اگر دانشجویان بیمار شوند، در نوبت های بعدی دانشجویان کمتری در آزمون آنلاین تافل ® و جی ار ای ® شرکت می کنند، و به این ترتیب سازمان ای تی اس ضرر مالی زیادی را متحمل می شود.

جی ار ای


به همین دلیل سازمان ای تی اس از وبینار آموزشی برای دانشجویان استفاده کرده است تا به آنها آموزش دهد چگونه در آزمون های بین المللی شرکت کنند. این سازمان از هوش مصنوعی برای این موضوع استفاده کرده است.

آزمون زبان انگلیسی برای دانشجویانی که قصد مهاجرت به کشورهای آمریکا، کانادا، یا استرالیا را دارند، بسیار اهمیت دارد.

به همین منظور سازمان ای تی اس برای دانشجویان برنامه ای قرار داده است که آنها بتوانند در خانۀ خود آزمون را برگزار کنند، البته این در کشور ما غیرممکن است. زیرا در کشور ما امکانات کافی برای این شرایط وجود ندارد و در ابتدای این مقاله به آن نیز اشاره شد.

هدف سازمان ای تی اس این است که تا در پایان ماه مارس 2021 میلادی آزمون های بین المللی را به گونه ای انجام دهد که دانشجویان با بهترین شرایط این آزمون ها را برگزار کنند.

البته مشکل دیگری که در این ساختار (آزمون تافل ® در خانه) وجود دارد این است که دانشجویان به راحتی می توانند تقلب کنند، که سازمان ای تی اس راه حل آن را نیز پیدا کرده است، و دستگاه تقلب یاب را روی سیستم های دانشجویان نصب کرده است به این ترتیب دانشجویان نمی توانند تقلب کنند.

سازمان ای تی اس بیان می کند که ما چالش های آزمون در خانه را درک می کنیم. اما ما با افتخار آزمون هایی را طراحی کرده ایم که برای دانشجویان در خانه هم مشکلی ایجاد نکند. البته با مواردی که پیش از این بیان شد.

البته سازمان ای تی اس گفته است که این آزمون ها در کشورهای دیگر هم در زمان محدودی در خانه خواهد بود و بعد دانشجویان دوباره باید به مراکز برگزاری آزمون مراجعه کنند. زیرا این سازمان از مراکز برگزاری آزمون نیز سود می برد و بدون آن دچار ضرر مالی بسیار بزرگی می شود.

البته دانشجویان می توانند با تماشای برنامۀ پی تی ای (یک برنامۀ آموزشی در شبکۀ ورزش کشور آمریکا) زبان خود را تقویت کنند. این برنامه در کشور ما نیز قابل دسترس است. ولی دانشجویان باید برای آن مبلغ زیادی دلار بپردازند، ماهیانه 40 دلار.

سازمان ای تی اس بیان کرده است که آزمون آنلاین تافل ® در فرمت خانگی با همان آزمون در مراکز آموزش آنلاین یکسان است، تنها تفاوت آن در این است که روی کامپیوتر دانشجویان نرم افزار تقلب یاب وجود دارد. البته در آزمون تافل ® امکان تقلب وجود ندارد زیرا دانشجو برای همیشه از آزمون های بین المللی محروم خواهند شد. نتایج این آزمون بین 6 تا 10 روز به صورت ایمیل یا کاغذی به دانشجو خواهد رسید.


ما در اساتیدآنلاین برای یادگیری بهتر و در راستای ارتقای علمی جامعه، بستر های آموزش آنلاین را در اختیار شما قرار می دهیم. برای اطلاعات بیشتر با شماره 71057276-021 تماس حاصل فرمایید.

دوره هایی که میتوانید از آنها استفاده نمایید:

دوره گرامر تافل

دوره گرامر GRE

آزمون آزمایشی تافل

TPO TOEFL

 

پست های مرتبط

مطالعه این پست ها رو از دست ندین!
toefl

ساختار آزمون تافل | بررسی جامع آزمون های PBT و iBT

در دنیای امروز، تسلط بر زبان انگلیسی به عنوان زبانی بین‌المللی، کلیدی برای گشودن درهای موفقیت در زمینه‌ های تحصیلی…

بیشتر بخوانید
بهترین راه برای یادگیری گرامر انگلیسی

بهترین راه برای یادگیری گرامر انگلیسی

بهترین راه برای یادگیری گرامر انگلیسی در مرحله اول آموزش صحیح و اصولی است و بعد تمرین زیاد. گرامر انگلیسی…

بیشتر بخوانید
تعیین سطح زبان انگلیسی

معرفی بهترین سایت های تعیین سطح زبان انگلیسی

اگر به دنبال بهترین سایت ها برای تعیین سطح زبان انگلیسی خواندن این مقاله را به شما پیشنهاد می کنیم….

بیشتر بخوانید

نظرات

سوالات و نظراتتون رو با ما به اشتراک بذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

question