مدرک TEF چیست؟

مدرک TEF

افراد برای مهاجرت به کشورهای فرانسوی زبان و به منظور اثبات تسلط خود به زبان فرانسوی می ‌بایست در آزمون های معتبر زبان فرانسه شرکت کنند. برای این دسته از داوطلبان در سرتاسر دنیا آزمون ‌های مختلفی برگزار می‌گردد تا نه تنها افراد از سطح آگاهی خود در زمینه زبان فرانسوی مطلع شوند بلکه از مزایای این آزمون ‌ها نیز استفاده کنند. شما برای مهاجرت کاری و تحصیلی به کشورهای فرانسوی زبان، می بایست تسلط خود را به زبان فرانسوی نشان دهید.یکی از روش های نشان دادن این تسلط، شرکت در آزمون TEF و دریافت مدرک TEF است.

آزمون TCF چیست؟

مدرک TEF چیست؟

مدرک TEF مخفف عبارت de Francais Test d’Evaluation و به معنای آزمون استاندارد زبان فرانسه است. این آزمون برای ارزیابی سطح تسلط غیر فرانسه ‌زبانان در نظر گرفته شده است. از جمله مزیت ‌های اخذ مدرک TEF، امکان پذیرش در دانشگاه‌ های فرانسوی و یا کانادایی و یا مهاجرت به این کشورها است. این آزمون توسط CCIP  مدیریت می ‌شود و شامل سه قسمت الزامی و دو بخش اختیاری است.

بخش درک مطلب، گرامر، شنیداری و لغات الزامی هستند و متقاضیان به صورت یک جا آزمون را انجام می‌دهند. در حالی که آزمون نوشتن و صحبت کردن اختیاری است و داوطلبان می ‌توانند آن را در زمانبندی ‌های جداگانه و مشخص به پایان برسانند. توجه داشته باشید، این آزمون در سال ۲۰۱۲ به رسمیت شناخته شد و از سوی وزارت آموزش و پرورش، آموزش عالی و تحقیقات فرانسه، به عنوان یک بخش از پیش ثبت نام در دانشگاه ‌های معتبر تعیین شد.

منابع آزمون TEF

به طور کلی مدرک TEF به سه دسته آزمون تقسیم می‌شود که عبارت‌ اند از:

TEFaQ

آزمون TEFaQ برای افرادی مناسب است که قصد مهاجرت به کبک یا تحصیل در یکی از ۷ دانشگاه کبک در کشور کانادا را دارند. این آزمون به این دلیل برای این منطقه اهمیت دارد که اغلب مردمان ساکن در استان کبک کانادا، فرانسوی زبان هستند.

TEF Canada

افرادی که قصد تحصیل یا اقامت در کشور کانادا را دارند و خواهان آن هستند که در آینده شهروند کانادا شوند لازم است که در آزمون TEF Canada شرکت کنند. از آن‌جایی که زبان ‌های انگلیسی و فرانسوی جز زبان ‌های رسمی این کشور هستند، افرادی که با زبان فرانسوی آشنایی داشته باشند، شانس بالایی برای مهاجرت به این کشور مخصوصاً از طریق برنامه هایی مثل Express Entry خواهند داشت.

آزمون DELF – DILF – DALF برای چه کشورهایی هستند و چه تفاوت هایی دارند؟

TEF

این آزمون و مدرک TEF به منظور سنجش دانش افراد در حوزه‌ زبان فرانسه طراحی شده است و برای افرادی که قصد مهاجرت، تحصیل یا کار در فرانسه یا کشورهای فرانسوی زبان را دارند، بسیار مناسب است.

مدرک TEF چیست

مدرک TEF چیست؟

آزمون TEF به چه ترتیب انجام می گیرد؟

این آزمون می‌تواند به صورت الکترونیکی یا کاغذی برگزار گردد و نیاز به هیچ‌ گونه مدرک قبلی برای آزمون ندارد. ارزیابی مهارت ‌های فرانسوی داوطلبان در آزمون TEF در یک سیستم هفت سطحی سنجش می‌شود. این سطوح از سطح ۰+ (مهارت ‌های پایه) تا سطح ۶ (تسلط کامل) متغیر است.

  • ۶ سطح که شامل سنجش مهارت ‌ها از سطح A1 تا C2 که چهارچوب مرجع زبان‌ها در اروپا (CEFR) است.
  • ۱۲ معیار که مهارت زبان کانادایی (NCLC-niveaux de compétence linguistique canadiens) را مورد سنجش قرار می‌دهد.

آزمون TEF چیست ؟

آزمون الکترونیکی مزایایی نسبت به آزمون کاغذی دارد که این مزایا به شرح زیر است:

  1. 1. آزمون به صورت تک نفره برگزار می شود .
  2. 2. تاریخ برگزاری آزمون الکترونیکی متنوع تر است .
  3. 3. نتایج آزمون الکترونیکی زودتر از نتایج آزمون کاغذی اعلام می شود .
  4. 4. امکان انتخاب تاریخ آزمون توسط داوطلب وجود دارد .
  5. 5. حداکثر تا 10 روز کاری قبل از آزمون امکان ثبت نام وجود دارد .
  6. مهارت شنیداری چون از طریق لپ تاپ و هدفون صورت می پذیرد ، از کیفیت بالاتری برخوردار است .

نمره دهی آزمون TEF

نمرات آزمون مدرک TEF شامل دو بخش نمرات الزامی و اختیاری می شود. بخش الزامی در کل ۹۰۰ نمره دارد که از این میان بخش نوشتاری ۳۰۰ نمره به خود اختصاص می‌دهد. درک شنیداری ۳۶۰ نمره دارد و حداکثر نمره در قسمت قواعد و لغات ۲۴۰ است. نمرات در بخش اختیاری در بخش نوشتاری ۴۵۰ است و در بخش شفاهی ۴۵۰ نمره دارد.

پس از تصحیح آزمون، نتایج آزمون به ایمیل داوطلب ارسال می‌شود. اعتبار این گواهینامه یک ساله است و این نتایج شامل نمره در تمامی بخش ‌های آزمون است. توجه داشته باشید که داوطلب می‌تواند دراین آزمون دوباره شرکت کند. با این حال، میان دو آزمون می‌ بایست دو ماه فاصله باشد.

این آزمون نمره قبولی یا ردی ندارد و با کسب هر امتیازی به داوطلب مدرکی مناسب با تسلط داوطلب بر این زبان داده می شود.

پست های مرتبط

مطالعه این پست ها رو از دست ندین!
مقایسه آزمون های تافل و آیلتس

مقایسه آزمون های تافل و آیلتس از نظر هزینه و اعتبار

مقایسه آزمون های تافل و آیلتس یکی از بحث های جذاب برای و البته مهم برای داوطلبان این آزمون هاست….

بیشتر بخوانید

چگونه در مورد ۴ فصل سال به زبان انگلیسی صحبت کنیم (قسمت دوم)

در قسمت اول این مقاله به طور مختصر به فصل های سال در زبان انگلیسی و توصیف فصل زمستان پرداخته…

بیشتر بخوانید
معرفی بهترین دانشگاه های آلمان: دانشگاه علوم کاربردی هامبورگ

معرفی بهترین دانشگاه های آلمان: دانشگاه علوم کاربردی هامبورگ

دانشگاه علوم کاربردی هامبورگ در سال ۱۹۷۰ با نام Fachhochschule Hamburg تأسیس شد. برای تشکیل این دانشگاه چهار آموزشگاه مهندسی…

بیشتر بخوانید

نظرات

سوالات و نظراتتون رو با ما به اشتراک بذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

question