آزمون گوته چیست؟

آزمون گوته چیست؟

برای آشنایی با آزمون گوته و کارایی که دارد در این مطلب به صورت مفصل صحبت خواهیم کرد. با ما همراه باشید و در مورد این آزمون و سوالات متداولی که در این زمینه وجود دارد آشنا شوید. سوالاتی زیادی در ذهن مخاطبان وجود دارد مانند اینکه این آزمون در کجا برگزار می شود یا این آزمون چقدر اعتبار دارد؟ برای رسیدن به جواب این سوالات تا انتهای مقاله را بخوانید.
اگر فردی بخواهد به دلیل تحصیل یا مهاجرت در کشور آلمان ساکن شود و نیاز به گرفتن ویزای آلمان داشته باشد حتما باید در این آزمون شرکت و قبول شود. این مدرک به صورت مادام العمر برای افرادی که قصد سکونت در این کشور را دارند معتبر بوده و برای محصلان دو سال اعتبار دارد.

 اگر ۶۰ درصد از سوالات این آزمون را صحیح بزند و در بخش های مختلف آن رتبه قبولی به دست بیاورد در این آزمون موفق خواهد شد. در واقع یکی از شرط های پذیرش ویزا تحصیلی و سکونت آشنایی با زبان آلمانی است. به همین سبب این آزمون اهمیت خیلی بالایی برای این کشور دارد. سوئیس، لیختن اشتاین و اتریش از دیگر کشورهای هستند که برای ویزای تحصیلی خود قبولی در این آزمون را درخواست می کنند. این آزمون در شش سطح برای کاربران در نظر گرفته شده است که در ادامه به معرفی آنها می پردازیم.

معرفی آزمون گوته

این آزمون در سطوح مختلفی  A1 تا C2 برگزار می شود که از سطح ساده تا تخصصی را در بر می گیرد. همه افراد می توانند در آزمون شرکت کنند. در موسسه گوته آلمان و در سفارت خانه این کشور در ایران می توان این آزمون را برقرار کرد. در ادامه به معرفی سطوح مختلفی مبتدی A1 تا پیشرفته  C2  از این آزمون می پردازیم.

سطح A1

این سطح آزمون ساده برای و مبتدی می باشد که برای افرادی مناسب است که به دیدار اقوام در آلمان می روند. این سطح به این صورت است که فرد باید بتواند به صورت ابتدایی به زبان آلمانی مسلط باشد. بتواند خودش را معرفی کند و در مورد محل زندگی سوال کند یا اینکه اصطلاحات عمومی و کلمات رایج در این زبان را بلد باشد. با توجه به این توانایی ها در این آزمون شرکت کنید. با گذراندن دو ترم می توان به این سطح رسید.

سطح A2

این سطح نسبت به سطح قبلی کمی پیشرفته تر بوده و فرد باید توانایی ایجاد ارتباط در مورد مسایل روزمره سخن بگوید در مورد گذشته نیز بتواند حرف بزند. نظرات خود را در مورد همه چیز بیان کند و درخواست خود را به فرد مقابل بفهماند. دایره کلمات بیشتری لازم دارد. با گذراندن ۴ ترم از زبان آلمانی به این سطح خواهید رسید.

آزمون گوته چیست؟

سطح B1

اگر قصد ادامه تحصیل در کشور آلمان را دارید حتما باید این سطح را قبول شوید. این سطح آزمون گوته متوسط بوده و فردی که مسلط به سخن گفتن در مورد درس و دانشگاه و مسائل این چنین می باشد مورد قبول واقع می شود. با قبولی در این آزمون شانس بالایی در قبولی ویزای تحصیلی خواهید داشت. اگر به طور معمول ۶ ترم آموزش ببینند شانس قبولی آنان افزایش می یابد.

آزمون آزمایشی گوته B1

سطح B2

یکی از مهمترین شرط هایی که برخی از دانشگاه های آلمان برای تحصیل رایگان در نظر گرفته اند قبولی در سطح B2 است.  در این سطح افراد به صورت تخصصی می توانند در مورد رشته تحصیلی در دانشگاه صحبت کنند و موضوع را درک کنند. برای قبولی در این سطح حتما باید ۱۱ ترم از این آموزش زبان را شرکت کنید و قبول شوید. برای مقاطع دکترا، کارشناسی ارشد و تحصیل در رشته پزشکی تسلط در این سطح ضرورت دارد. باید فرد بتواند به طور عادی مکالمه زبان آلمانی را به راحتی انجام دهد.

آزمون آزمایشی گوته B2

سطح C1

این سطح از آزمون گوته برای کسانی که به صورت تخصصی در یک رشته پزشکی و..تحصیل می کنند لازم است. صحبت کردن سلیس و بدون اشتباه در این سطح وجود دارد. افرادی که در این سطح هستند شانس قبولی ویزا و تحصیل رایگان را بیشتر از سطح های دیگر دارند. برای قبولی در این آزمون حتما باید ۱۵ ترم از این آموزش زبان آلمانی را دیده باشید. صحبت در مورد همه مسائل با این سطح امکان پذیر است.

سطح C2

این سطح کاملا تخصصی بوده به طوری که فرد به راحتی مانند یک آلمانی تبار در مورد همه امور صحبت می کند. این سطح پیشرفته و تخصصی بیشتر برای اساتیدی به کار می آید که به آموزش زبان آلمانی می خواهند بپردازند. مجموع ترم های که برای یادگیری این سطح آزمون وجود دارد ۲۰ ترم می باشد. قبولی در این سطح به معنای تسلط تمام و کمال به این زبان آلمانی است.

۴ بخش مهم در آزمون و سنجش گوته

برای آنکه در آزمون موفق شوید لازم است که در مورد ۴ بخش مهم و اساسی این سنجش اطلاع داشته باشید. باید در تمامی این ۴ بخش نمره قبولی را کسب کنید.

  1. مهارت خواندن زبان آلمانی اهمیت بالایی در این بخش دارد. آشنایی کامل با کلمات و دایره لغات آلمانی در این بخش سنجیده می شود. ۶۵ دقیقه برای این بخش وجود دارد و دارای ۵ بخش می باشد. نمونه سوالاتی در این زمینه وجود دارد که کمک زیادی به افراد می کند.
  2. مهارت شنیداری خود را تقویت کنید زیرا یکی از مهمترین و سخت ترین بخش های این امتحان مهارت شنیداری است که باید به دقت به تمامی سوالات در ۵ دقیقه جواب دهید. برای تقویت این بخش شنیداری می توانید از فیلم امتحان گوته استفاده کنید.
  3. مهارت نوشتن یکی دیگر از بخش های آزمون است چون در این بخش باید با توجه به دستورات نگارشی و دستورات زبان آلمانی شروع به نوشتن کنید. این بخش از آزمون خود دارای سه بخش بوده که موفقیت در آن الزامی است.
  4. بخش صحبت کردن نیز یکی از بخش های مهم این امتحان است به این صورت که فرد باید به درستی خود را معرفی کند. این بخش نیز به سه دسته دیگر تقسیم بندی می شود.
آزمون گوته چیست؟

نحوه ثبت نام در آزمون گوته

ابتدا برای ثبت نام در این سنجش باید وارد سایت مورد نظر شوید و بر روی آن کلیک کنید. اکنون باید کشور یا موسسه و سنتری که در آن باید امتحان بدهید را مشخص می کنید. یک اکانت شخصی در این بخش باید بسازید و اطلاعات شخصی خود را به درستی در ‌آن وارد کنید. اکنون باید به پرداخت هزینه آزمون بپردازید و بعد اقدام به ثبت نهایی درخواست خود کنید. در هر ماهی آزمون یک بار انجام می شود و معمولا این امتحانات در پایان ماه شمسی خواهد بود. بعد از رد شدن در این آزمون می توانید دوباره برای ثبت نام و درخواست آزمون شرکت کنید. حتما مدرک شناسایی خود را در هنگام حضور در آزمون به همراه داشته باشید. برای اطلاعات بیشتر سایت ثبت نام را دنبال کنید.

چگونه برای امتحان گوته آماده شویم؟

قبل از آنکه در این سنجش شرکت کنید باید از میزان توانایی که دارید مطمئن شوید. برای این منظور می توانید نمونه سوالات و آزمون های که از قبل وجود دارد را دانلود کرده و توانایی خود را بسنجید. در آزمون های مشابه شرکت کنید و فیلم های مختلفی را ببینید تا به زبان شنیداری و خواندن، نوشتن و صحبت کردن نسلط شوید. حتما ترم های مختلفی که برای سطح های ابتدایی تا پیشرفته وجود دارد را شرکت کنید. حتما به نوع نیازی که دارید توجه کنید و روی آن متمرکز شوید. به عنوان مثال اگر سطح A1 برای شما مناسب است لزومی ندارد وقت خود را برای C1 بگذارید.

جمع بندی

کشور آلمان از مهمترین امکانات تحصیلی و رفاهی برخودار می باشد و سالانه افراد زیادی هستند که برای گرفتن ویزای این کشور اقدام می کنند. شرط مهم و حیاطی برای پذیرش ویزا قبولی در آزمون گوته می باشد. از این رو موسساتی هستند که به افراد مختلف برای قبولی کمک می کنند. کلاس های آنلاینی نیز در این باره وجود دارد که اشخاص می توانند از آنها کمک بگیرند. خدماتی مانند آزمون های آزمایشی، تست، پذیرش تحصیلی و وبینارهای آموزشی در سایت های مختلفی انجام می شود. سایت اساتید آنلاین یکی از مهمترین سایت های است که می تواند در کنار شما و همراه شما باشد تا در این آزمون به درستی حضور یابید. تمامی سوالات شما را در تیم پشتیبانی پاسخگو هستند. سوالاتی از قبیل نحوه ثبت نام، زمان آزمون، هزینه آزمون و .. به درستی توسط تیم پشتیبانی پاسخ داده می شود. شما می توانید با کلیک بر روی لینک سایت اساتید آنلاین ، با تمامی خدماتی که برای شما در نظر گرفته شده است آشنا شوید.

پست های مرتبط

مطالعه این پست ها رو از دست ندین!
ساختار آزمون تافل

ساختار آزمون تافل | بررسی جامع آزمون های PBT و iBT

در دنیای امروز، تسلط بر زبان انگلیسی به عنوان زبانی بین‌المللی، کلیدی برای گشودن درهای موفقیت در زمینه‌ های تحصیلی…

بیشتر بخوانید
بهترین راه برای یادگیری گرامر انگلیسی

بهترین راه برای یادگیری گرامر انگلیسی

بهترین راه برای یادگیری گرامر انگلیسی در مرحله اول آموزش صحیح و اصولی است و بعد تمرین زیاد. گرامر انگلیسی…

بیشتر بخوانید
تعیین سطح زبان انگلیسی

معرفی بهترین سایت های تعیین سطح زبان انگلیسی

اگر به دنبال بهترین سایت ها برای تعیین سطح زبان انگلیسی خواندن این مقاله را به شما پیشنهاد می کنیم….

بیشتر بخوانید

نظرات

سوالات و نظراتتون رو با ما به اشتراک بذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

question