معرفی جامع آزمون PTE ® | توضیح بخش های مختلف آزمون PTE

آزمون PTE

آزمون PTE ® یک آزمون زبان انگلیسی است که برای دانشجویانی که می خواهند به کشورهای خارجی برای تحصیل یا کار بروند مناسب است و در ردیف آزمون های TOEFL ® و IELTS ® قرار دارد. این آزمون سه ساعت طول می کشد و شما می توانید توانایی های خود را در این آزمون نشان دهید. این آزمون مانند آزمون های TOEFL ® و IELTS ® دارای چهار بخش است: reading, speaking, writing, listening. این آزمون بر اساس محتوای دانشگاهی و واقعیت های زندگی است، یعنی متن های آن از روی کتاب های معمولی تهیه شده است و بخش عمدۀ آن محتوای دانشگاهی است. در ادامه به معرفی جامع آزمون PTE می پردازیم.

دوره پیشنهادی : دوره آنلاین گرامر PTE

آزمون PTE

بخش اول این آزمون صحبت کردن و نوشتن است که باید توانایی خود را در نوشتن متن های علمی نشان دهید و ثابت کنید که دربارۀ موضوعی که به شما داده شده است آگاهی دارید. مهارت صحبت کردن شما با ارائۀ تعدادی سوال است که شما باید آنها را پاسخ دهید و در کلیپی به دست تصحیح کنندۀ آزمون خواهد رسید. این سوالات اصولاً سوال های علمی هستند و در زمینه های زیست شناسی، فیزیک، ریاضی، شیمی و … مطرح می شوند، پس برای اینکه در این آزمون قبول شوید کتاب های انگلیسی این حوزه ها را خریداری کنید و مطالعه کنید. برای این بخش بین 77 تا 93 دقیقه وقت دارید که آن را انجام دهید.

مطلب مفید: منابع آزمون PTE

شما باید پاسخ های خود را به صورت علمی بیان کنید و سعی کنید از کلماتی که به موضوع مربوط نیست استفاده نکنید، چون این کار باعث می شود از نمرۀ شما کم شود. همچنین اگر کلمه ای را بلد نبودید در جمله به دنبال سرنخ بگردید و معنی آن را حدس بزنید تا بتوانید سوال را پاسخ دهید.

بخش reading این آزمون به مدت 32 تا 41 دقیقه است و این سوالات بر اساس مهارت های خواندن شما طراحی شده است، پس سعی کنید تندخوانی را یاد بگیرید تا زمان خود را از دست ندهید. برای اینکه در این بخش مهارت کافی به دست آورید کتاب های علمی زیاد بخوانید و سعی کنید وقتی می خوانید یادداشت برداری کنید، البته صفحۀ کتاب را هم بنویسید که بعد بدانید کدام متن علمی را خوانده اید. در این بخش شما 2 تا 3 بخش خواندنی دارید که باید همه را پاسخ دهید.

مطلب مفید: آموزش نحوه استفاده از کلاس های آنلاین دوره گرامر PTE ®

در بخش listening بین 45 تا 57 دقیقه وقت دارید و باید به سوالاتی که از شما پرسیده می شود به صورت جای خالی و گزینه ای پاسخ دهید. در این بخش 2 تا 4 گزینه برای شما طراحی شده است که باید به آنها پاسخ  دهید.

تمام محتوای این آزمون بر اساس داده های علمی طراحی شده است و بعضی از آنها هم از زندگی واقعی الگوبرداری شده است. نمرات شما هم در 5 روز کاری بعد از آزمون به دست شما خواهد رسید و شما می توانید نمرات خود را زود دریافت کنید.. هزینۀ این آزمون در کشور ما هفت میلیون و پانصد هزار تومان است. این آزمون در کنار آزمون های بین المللی TOEFL، ® IELTS، ® GRE ® قرار دارد و  شما می توانید به مدت دو سال از این مدرک استفاده کنید بعد از آن دیگر ارزشی ندارد و شما نمی توانید آن را استفاده کنید.

برای موفقیت در این آزمون شما می توانید این کتاب ها را خریداری کنید یا از اینترنت دانلود کنید و برای آزمون خود بخوانید:

  • The Official Guide to PTE ® Academic
  • PTE ® Academic Score Guide
  • PTE ® Practice Test Plus
  • PTE ® Test Tips
  • PTE ® Academic Test Builder
  • PTE ® Academic Expert B2
  • PTE ® Academic Expert B1
  • Wiley’s PTE ® Advantage for Academic Module

مطلب مفید: ساختار آزمون ® PTE | راهنمای آزمون ® PTE برای شرکت کنندگان

اگر به دنبال موفقیت در آزمون تافل ® هستید، در دوره هیبریدی آنلاین گرامر پیشرفته PTE ® شرکت کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر به وب سایت asatideonline.com مراجعه کرده و یا با شماره 71057276-021 تماس حاصل فرمایید.

پست های مرتبط

مطالعه این پست ها رو از دست ندین!
ساختار آزمون تافل

ساختار آزمون تافل | بررسی جامع آزمون های PBT و iBT

در دنیای امروز، تسلط بر زبان انگلیسی به عنوان زبانی بین‌المللی، کلیدی برای گشودن درهای موفقیت در زمینه‌ های تحصیلی…

بیشتر بخوانید
بهترین راه برای یادگیری گرامر انگلیسی

بهترین راه برای یادگیری گرامر انگلیسی

بهترین راه برای یادگیری گرامر انگلیسی در مرحله اول آموزش صحیح و اصولی است و بعد تمرین زیاد. گرامر انگلیسی…

بیشتر بخوانید
تعیین سطح زبان انگلیسی

معرفی بهترین سایت های تعیین سطح زبان انگلیسی

اگر به دنبال بهترین سایت ها برای تعیین سطح زبان انگلیسی خواندن این مقاله را به شما پیشنهاد می کنیم….

بیشتر بخوانید

نظرات

سوالات و نظراتتون رو با ما به اشتراک بذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

question