راهنمای تحصیل در کره جنوبی ۲۰۲۲

تحصیل در کره جنوبی

تحصیل در کره جنوبی به عنوان یکی از پیشرفته ترین کشورهای آسیا و جهان آرزوی بسیاری از دانشجویان است. کره جنوبی با نام رسمی جمهوری کره، کشوری در بخش جنوبی شبه‌جزیره کره در شرق آسیا است. پایتخت آن شهر سئول است. این‌ کشور تنها با کره‌ شمالی مرز خاکی دارد.

این کشور، با قوانینی که برابری اقتصادی و فرصت‌های برابر برای تمام مردم را تضمین می‌کند، میزبان شرکت‌های بزرگ و بین‌المللی است که اقتصاد آن را توانمند می‌سازند. شهروندان این کشور از سریع‌ترین سرعت اتصال به اینترنت در جهان و متراکم‌ترین شبکه راه‌آهن پر سرعت برخوردار هستند.

کره جنوبی کشوری نیمه کوهستانی است و ارتفاعات آن عمدتاً در نواحی مرکزی و شمال شرقی واقع شده‌اند (از جمله کوه‌های تیسماک). جلگه‌ها در آن وسعت فراوانی دارند و مهم‌ترین رودهای آن عبارت‌اند از: هان، ناک‌دونگ، گئوم، بوک‌هان و نام‌هان. این کشور دارای جزیره‌های فراوانی است و جنگل‌ها در آن وسعت زیادی دارند. آب و هوای آن گرم و مرطوب و پرباران است.

جمهوری کره دومین رشد سریع اقتصادی دنیا در چهار دهه اخیر را داراست. کره جنوبی علی‌رغم کمبود منابع طبیعی و دارا بودن کمترین مساحت در میان کشورهای گروه ۲۰، یکی از اقتصادهای نیرومند دنیا تلقی می‌شود. اقتصاد این کشور، چهارمین اقتصاد بزرگ آسیا و یازدهمین در دنیاست.

با وجود صنایع و اقتصاد صنعتی قدرتمند، بهبود گردشگری هم همواره مورد توجه این کشور بوده‌است. در سال ۲۰۱۶ میلادی، ۱۷ میلیون گردشگر خارجی از کره جنوبی بازدید کردند.

زبان رسمی جمهوری کره زبان کره ای است.

تحصیل در کره جنوبی

جمهوری کره یکی از کشورهای دارای بیشترین میزان افراد تحصیل کرده در جهان است. بیش از نیمی از جمعیت این کشور آموزش عالی را به اتمام رسانده اند.

برای تحصیل در کره جنوبی ویزای نوع D-2  نیاز است. این ویزا از طریق سفارتخانه و یا کنسولگری جمهوری کره در کشور مبدا قابل دریافت است. معمولا در کنار اثبات مهارت خود در زبان انگلیسی یا کره ای، گذرنامه، یک گواهی نامه از ریز نمرات مدرسه، تأییدیه پذیرش از یک دانشگاه کره جنوبی و گواهی تمکن مالی خواسته می شود.

فرد متقاضی برای دریافت ویزای D-2  ملزم به پرداخت هزینه پردازش به سفارت است. این هزینه برای ویزایی با یک مرتبه اجازه ورود ۳۰ دلار و برای ویزایی با اجازه ورود به دفعات متعدد ۵۰ دلار است.

آموزش عالی در کره جنوبی شامل مقطع لیسانس و فوق لیسانس و دکترا است. دانشگاه های کره به سه دسته ملی و دولتی و خصوصی تقسیم می شود.

در حدود ۴۳ دانشگاه دولتی و ۱۸۰ دانشگاه خصوصی در این کشور فعال هستند که بیش از ۴۰ مورد آن ها مورد تایید وزارت علوم ایران است. هر سال بیش از ۶۰۰۰ دانشجوی بین المللی از ۱۷۰ کشور دنیا به تحصیل در این دانشگاه ها مشغول می شوند.

مهاجرت تحصیلی به کره جنوبی

مهاجرت تحصیلی به کره جنوبی در مقطع کارشناسی

یکی از الزامات پذیرش در دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی جمهوری کره اتمام موفقیت آمیز دوره دبیرستان و دریافت مدرک دیپلم دبیرستان است.

برای معادل سازی لازم است در آزمون معادل سازی GED کره جنوبی شرکت کرده و یا مدرک دیپلم دبیرستان خود را همراه با ترجمه به زبان انگلیسی و یا کره ای به دانشگاه مورد نظر ارسال کنید.

البته علاقمندان تحصیل در مقطع کارشناسی با توجه به محدودیت سنی ۱۸ تا ۲۵ سال بایستی در آزمون ورودی دانشگاه ها شرکت کرده و در صورت قبولی در آزمون می توانند در دانشگاه های کره جنوبی تحصیل کنند. البته باید توجه داشت که این آزمون های ورودی ۶۰ درصد از معیار های پذیرش در دانشگاه ها و یا کالج های کره جنوبی را برآورده می کنند و بقیه ۴۰ درصد این معیار ها مربوط به نمرات و معدل دوره دبیرستان است.

اغلب دانشگاه های کره جنوبی تعدادی از برنامه های تحصیلی خود یعنی حدود ۳۰ تا ۴۰ دوره را به زبان انگلیسی ارائه می دهند و برخی از دانشگاه های این کشور امکان تحصیل به زبان انگلیسی در تمام دوره تحصیلی را برای دانشجویان بین المللی فراهم می کنند.

البته باید توجه داشت که دوره های کارشناسی در دانشگاه های کره جنوبی اغلب به زبان کره ای تدریس می شوند و امکان تحصیل به زبان انگلیسی در مقطع تحصیلات تکمیلی بیشتر است.

به طور کلی برای تحصیل در دانشگاه های کره جنوبی به حداقل نمره ۸۰ برای TOEFL اینترنتی یا ۵٫۵ برای آیلتس نیاز است. طول دوره کارشناسی حدود 4 سال است. هزینه تحصیل کارشناسی در این کشور مبلغی بین 2000 تا 11000 دلار آمریکا است.

مهاجرت تحصیلی به کره جنوبی در مقطع کارشناسی ارشد

مهاجرت تحصیلی به کره جنوبی در مقطع کارشناسی ارشد حدود 2 تا 3 سال به طول می انجامد. متوسط هزینه های تحصیل در این مقطع 5000 تا 18000 دلار است. دولت کره هر ساله حدود 2,000 دانشجو بین المللی را پشتیبانی مالی می کند. بیشتر این دانشجویان در مقطعکارشناسی ارشد و دکترا هستند.

برای تحصیل به زبان انگلیسی داشتن مدرک آیلتس 6.5 و یا معادل آن در تافل مورد نیاز است.

مهاجرت تحصیلی به کره جنوبی در مقطع دکترا

مقطع دکترا سومین و بالاترین دوره تحصیلی در دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی کره جنوبی است. این دوره تحصیلی ۳ تا ۵ سال طول می کشد. مقطع دکترا یک دوره پژوهش محور است و اغلب بر نگارش مقالات و پژوهش در موضوعات مرتبط با رشته تحصیلی تمرکز دارد و در آخر با ارائه و دفاع از پایان نامه به پایان می رسد.

برای تحصیل در مقطع دکترا در دانشگاه های کره جنوبی به یک استاد راهنما نیاز است. این استاد راهنما بایستی در رشته تحصیلی مرتبط با موضوع پایان نامه دانشجو تحصیل کرده و دارای دانش کافی برای راهنمایی دانشجو باشد.

تحصیل در مقطع دکترا در کره جنوبی شامل سه مرحله است:

 • بسته به صلاحیت سطح کارشناسی ارشد ، ممکن است لازم باشد دوره های تحقیقاتی را به پایان برسانید و دوره هایی را با ارزش ۳۶ واحد ( تقریبا معادل ۷۲ اعتبار ECTS استفاده شده در سیستم بولونیا تحصیل کنید).
 • سپس ممکن است از شما خواسته شود یک امتحان کتبی را پشت سر بگذارید (که بعضا به آن ” آزمون جامع” گفته می شود)
 • سرانجام ، شما یک پایان نامه را تحت هدایت یک یا چند استاد راهنما معین تکمیل خواهید کرد.

پس از ارسال حداقل پنج نفر از محققان پایان نامه شما را ارزیابی می کنند ، در صورتی که داوران تایید کنند نیازی به دفاع شفاهی از پایان نامه شما وجود ندارد.

بورسیه های تحصیلی

بورسیه های تحصیلی برای تحصیل در دانشگاه های کره جنوبی از طرف دولت کره، از طرف دانشگاه ها و یا از طرف موسسات ارائه می شوند. شاید در نگاه اول تحصیل در جمهوری کره گران به نظر برسد اما این کشور تعداد زیادی بورسی تحصیلی دارد که می تواند بخشی یا تمام هزینه های تحصیل را پوشش دهد.

مدارک مورد نیاز اخذ ویزای تحصیلی

 • گذرنامه دارای اعتبار کافی برای مدت زمان اقامت در این کشور
 • فرم تکمیل شده درخواست ویزا
 • قبض هزینه های پرداخت شده به مقدار ۶۰ دلار برای یک نفر ورودی یا ۹۰ دلار برای فرم های درخواست چند نفر ورودی
 • فرم پذیرش تایید شده توسط موسسه، دانشگاه یا مرکزی که شخص متقاضی قصد تحصیل در آن را دارد
 • مدارک مربوط به سوابق تحصیلی و مدارک اخذ شده
 • تاییدیه حساب بانکی با موجودی ۱۸ هزار پوند طبق نرخ روز جهت اطمینان دادن به دولت کشور کره جنوبی که اگر شخص متقاضی موفق به یافتن کار نشود قادر به تامین هزینه های خود خواهد بود
 • انگیزه نامه
 • توصیه نامه
 • گواهی عدم سوء پیشینه

پست های مرتبط

مطالعه این پست ها رو از دست ندین!
معرفی بهترین دانشگاه های آلمان: دانشگاه فنی درسدن

معرفی بهترین دانشگاه های آلمان: دانشگاه فنی درسدن

دانشگاه فنی درسدن یا دانشگاه صنعتی درسدن با بیش از ۳۷ هزار دانشجو بزرگترین دانشگاه ایالت زاکسن و یکی از…

بیشتر بخوانید
دانشگاه سالرنو

معرفی بهترین دانشگاه های ایتالیا: دانشگاه سالرنو

دانشگاه سالرنو UNISA یکی از قدیمی ترین دانشگاه های اروپاست. پیشینه ایجاد این دانشگاه به قرن هشتم میلادی باز می…

بیشتر بخوانید
دانشگاه سالنتو

معرفی بهترین دانشگاه های ایتالیا: دانشگاه سالنتو

دانشگاه سالنتو یک دانشگاه دولتی در شهر لچه ایتالیاست. این دانشگاه که تا پیش از این به عنوان دانشگاه لچه…

بیشتر بخوانید

نظرات

سوالات و نظراتتون رو با ما به اشتراک بذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آواتار کاربر کاربر مهمان سارا ۷ فروردین ۱۴۰۱

سلام من ۱۶ سالمه و میخواستم برای تحصیل به یکی از مدرسه های اونجا برم…
این نکاتی که گفتید برای دانشگاه هست..
میشه شرایطشو بگید؟

profile avatar اساتید آنلاین ۱۰ فروردین ۱۴۰۱

درود بر شما
در جهت اینکه مشاوران ما با شما ارتباط مستقیم داشته باشند فرم زیر را کامل کنید تا مشاوران اساتیدآنلاین با شما تماس حاصل فرمایند.
فرم مشاوره

question