۷ ویژگی دشوار آزمون تافل

ویژگی آزمون تافل

شکی نیست که آزمون تافل برای بسیاری از داوطلبان دانشگاه ها و موسسات علمی آزمونی دشوار و نیازمند صرف زمان برای مطالعه و آماده شدن است. این موضوع مخصوصا برای کسانی که رشته تحصیلی آنها بسیار متفاوت بوده است و از قبل چندان مطالعه ای در زمینه زبان انگلیسی نداشته اند حادتر است. اساتید آنلاین بر آن است تا با آشنا کردن شما با این 7 ویژگی دشوار آزمون تافل و ارایه راهکارهایی برای آماده شدن برای آزمون و رفع استرس آن، شما را در موفیقت در این آزمون یاری دهد. این ویژگی های دشوار عبارتند از:

1. طول زمان آزمون

یکی از سخت ترین جنبه های تافل طول آن است. تکمیل TOEFL تقریباً سه ساعت طول می کشد. حتی اگر بسیاری از سوالات را آسان می دانید ، این زمان برای شرکت در هر امتحانی ، به ویژه وقتی که به زبان مادری شما نیست ، مدت زیادی است. بسیاری از افراد در بخشهای آخر شروع به خسته شدن می کنند و این می تواند باعث شود اشتباهات بعیدی انجام دهند که در غیر این صورت مرتکب نمی شدند. علاوه بر این ، بخش نهایی TOEFL نوشتن است ، جایی که باید دو مقاله را برنامه ریزی کرده و بنویسید ، این بدان معناست که وقتی به این قسمت می رسید انرژی خود را از دست میدهید  و نمی توانید کار خود را تمام کنید.

شما باید استقامت خود را بالا ببرید و یاد بگیرید که قبل از روز امتحان خود را با سرعت پیش ببرید تا بتوانید در امتحان راحتتر تا پایان آزمون دوام بیاورید. یکی از اشتباهات شرکت کنندگان تافل عدم تمرین برای طول زمان یک آزمون کامل است که باعث عدم آمادگی و در نتیجه تاثیر منفی بر نمره آنها میشود.

۵ روش برتر یادگیری لهجه در زبان انگلیسی

2. واژگان دشوار

در بخش خواندن ، دانش واژگان شما مستقیماً مورد سنجش قرار میگیرد به طوری که باید مطالب دانشگاهی با واژگان سنگین را بخوانید و سوالات مربوط به واژگان را پاسخ دهید. اما برای همه بخش های  دیگر TOEFL نیز به دانش واژگان قوی نیاز دارید. داشتن دانش واژگان گسترده در زبان انگلیسی به شما کمک می کند تا تمام سوالاتی را که از شما پرسیده می شود درک کنید و متن ها را درست بخوانید.

این نکته مهم را هم مد نظر داشته باشید که حتی انگلیسی زبانان مسلط نیز ممکن است دانش واژگان ضعیفی داشته باشند ، بنابراین تصور نکنید که واژگان مشکلی برای شما ایجاد نمی کند مگر آنکه قبل از آزمون مطالعه کرده و تمرین داشته باشید.

علاوه بر این ، از آنجا که TOEFL از متون آکادمیک زیادی استفاده می کند ، بسیاری از واژگان می توانند رسمی تر از آن چیزی باشند که به شنیدن و خواندن آنهاعادت کرده اید .

 

3. بسیاری از سوالات نیاز به مهارت های متعدد دارند.

TOEFL در چهار بخش تنظیم شده است: خواندن ، گوش دادن ، صحبت کردن و نوشتن ، اما این بدان معنا نیست که در هر بخش فقط به یک مهارت نیاز دارید. بسیاری از سوالات نیاز به استفاده از دو یا چند مهارت برای پاسخ به سوال دارند. این بیشتر در بخشهای صحبت کردن و نوشتن دیده می شود.

در صحبت کردن ، دو تسک وجود دارد که در آن شما باید یک متن نوشته شده را بخوانید، به یک مکالمه گوش دهید، سپس پاسخ خود را به طور متوالی بیان کنید.

برای سوالات ترکیبی  در بخش رایتینگ (Integrated Task in the Writing section) ، باید متنی را بخوانید ، به یک مکالمه یا سخنرانی گوش دهید ، سپس پاسخ خود را بنویسید . سوالات دیگر TOEFL شامل خواندن و گوش دادن ، خواندن و نوشتن ، گوش دادن و صحبت کردن و سایر ترکیب مهارت ها است.

ساختار آزمون تولیمو | راهنمای موفقیت در آزمون TOLIMO

به طور خلاصه ، برای پاسخگویی به اکثر سوالات ، باید بتوانید در طول آزمون به سرعت بین چندین مهارت انگلیسی جابجا شوید. بسیاری از زبان آموزان انگلیسی ، به ویژه هنگامی که هنوز با این زبان راحت نیستند ، هنگام جابجایی سریع از صحبت کردن به خواندن وبه گوش دادن دچار مشکل می شوند و این امر می تواند باعث شود که آنها جزئیات مهم را از دست بدهند و اشتباهاتی بر اثر بی دقتی انجام دهند و این سختی تافل را برایشان بیشتر میکند. به عنوان نمونه یکی از اشتباهات رایج رایتینگ این است که شرکت کنندگان نمیدانند چه مقدار از نوشته خود را به خوانده ها و چه مقدار از آن را به شنیده های خود از آن سوال اختصاص دهند. ترتیب بندی این بخش ها و نوع ارجاع به آنها نیز برای داوطلبان چالش است.

 

7 ویژگی دشوار آزمون تافل

7 ویژگی دشوار آزمون تافل

4.  حواس پرتی در طول بخش صحبت کردن

شما احتمالاً در اتاقی پر از دیگر شرکت کنندگان در آزمون TOEFL آزمون می دهید و وقتی به بخش اسپیکینگ می رسید ، همه شما کم و بیش همزمان صحبت می کنید. بسیاری از شرکت کنندگان در آزمون از این امر به عنوان یکی از سخت ترین قسمت های TOEFL یاد کردند ، زیرا آنها در یک اتاق پر ازسر وصدا تمرکز خود برای پاسخ دادن به سوالات را از دست میدادند. برخی حتی پیشنهاد کردند که ETS باید نحوه مدیریت بخش صحبت کردن را تغییر دهد. اگر هنگام تمرین انگلیسی به سکوت عادت کرده اید ، این تغییر می تواند تکان دهنده باشد و باعث شود در قسمت های  مهمی را از دست بدهید.

 5.  سوالات در مورد جزئیات

TOEFL قطعاً امتحانی نیست که در آن بتوانید تنها با دانستن نیمی از موارد مورد بحث یا فقط کلیات زبان انگلیسی در آن موفق شوید. برای سنجش واقعی زبان انگلیسی ، اغلب از شما سوالاتی در مورد جزئیات پرسیده می شود.

در هر دو بخش خواندن و نوشتن ، باید بتوانید سوالات مربوط به جزئیات را که در قسمت های مکتوب ذکر شده است ، درک کرده و به آنها پاسخ دهید. اگر عادت کرده اید که کلمات یا عباراتی را که نمی شناسید نادیده بگیرید ، ممکن است سوالات زیادی را از دست بدهید.

معرفی ادوبی کانکت و استفاده از کلاس های آنلاین اساتید آنلاین

این عامل در قسمت Listening (گوش دادن) ، که در آن به فایل های صوتی ضبط شده چند دقیقه ای گوش می دهید ، آشکارتر است. در این ضبط ها موارد زیادی مورد بحث قرار گرفته است و با وجود اینکه می توانید یادداشت برداری کنید ، اجازه ندارید برای بار دوم به هیچ یک از ضبط ها گوش دهید. شما فقط یک فرصت خواهید داشت تا همه آنچه را که لازم دارید به خاطر بسپارید. مجدداً ، اگر تا اینجا فقط با درک ، به عنوان مثال 85 درصد از آنچه در مکالمات به زبان انگلیسی شنیده اید ، پیش رفته اید ، ممکن است برای پاسخگویی به سوالات دقیق تر در بخش گوش دادن و سایر قسمت های TOEFL  نیاز به تلاش بیشتری داشته باشید.

6. سوالات باز

پاسخ دادن به سوالات چند گزینه ای آن هم سه ساعت به زبان انگلیسی به اندازه کافی سخت است ، اما بسیاری از سوالات در تافل به چیزی فراتر از انتخاب پاسخ صحیح نیاز دارد. در هر دو بخش صحبت کردن و نوشتن از شما سوالات گسترده و باز پرسیده می شود و لازم است که پاسخ واضح و مفصل ارائه دهید.

به عنوان مثال این یک نمونه از سوالات بخش صحبت کردن است : “یکی از خاطرات کودکی مورد علاقه شما چیست؟”

برای پاسخ دادن به چنین سوالی، باید یک خاطره  را از بین همه (احتمالاً صدها یا هزاران) خاطره دوران کودکی انتخاب کرده و به مدت 45 ثانیه در مورد آن صحبت کنید

به طور مشابه ، در بخش نوشتن ، سوال مقاله را مشاهده می کنید که از شما می خواهد نظر خود را در مورد یک موضوع خاص توضیح دهید و از آن نظر با دلایل و مثالهای خاص پشتیبانی کنید. در مورد هر دو نوع این سوالات ، موارد زیادی وجود دارد که می توانید در مورد آنها بحث کنید ، و اغلب می تواند کار را دشوارتر کند زیرا شما باید انتخاب کنید که بهترین چیزها برای صحبت کردن یا نوشتن چیست.

آزمون آزمایشی آیلتس | آزمون آزمایشی IELTS

اگر به آزمون هایی با سوالات عمدتاً چند گزینه ای عادت دارید ، شرکت در آزمونی که در آن باید به سوالات باز پاسخ دهید که نیاز به انتخاب موضوعی دارد که درباره آن بحث کنید ، جزئیات به آن بیافزایید و مثال بیاورید بدون تمرین بسیار دشوار است.

 

7. بحران زمان کوتاه

علاوه بر اینکه در حال گذراندن یک امتحان طولانی هستید و سوالات پیچیده زیادی از شما پرسیده میشود ،  باید با سرعت نسبتاً بالایی هم از آن سوالات عبور کنید. باید به سوالات Reading  وListening با سرعت نسبتاً مناسبی پاسخ دهید ، مخصوصاً با توجه به این که در هنگام خواندن متن ها یا گوش دادن به مکالمات ، بخشی از زمان سپری میشود.

بخش اسپیکینگ احتمالاً بیشترین سرعت را در کل TOEFL دارد و شما باید بعد از شنیدن یا خواندن سوال ، سریع یادداشت برداری کنید تا با شروع تایمر آماده شروع به صحبت باشید. برای بخش نوشتن ، شما کنترل بیشتری بر نحوه سازماندهی زمان خود خواهید داشت ، اما همچنان باید دو مقاله را در کمتر از یک ساعت تکمیل کنید.

به طور کلی ، اگر بخواهید به همه سوالات به موقع پاسخ دهید، نمی توانید زمان زیادی را صرف فکر کردن در مورد یک سوال خاص و اینکه چه چیزی باید بگویید کنید.

 

با وجود همه این دشواری ها پاسخ به این سوال که “آیا تافل سخت است؟” نیاز به بررسی بیشتر و در نظر گرفتن نقاط قوت آزمون از جمله 4 ویژگی که تافل را آسان میکند دارید. همچنین میتوانید با برنامه ریزی و مطالعه منظم و استفاده از 4 راهکار کاهش استرس تافل به این ویژگی های دشوارآزمون فائق آیید.  شرکت در آزمون آزمایشی تافل نیز برای تسلط کامل در روز آزمون پیشنهاد میشود.

پست های مرتبط

مطالعه این پست ها رو از دست ندین!
mistake in english learning

۱۰ اشتباه رایج در آزمون های مهارت زبان انگلیسی که باید از آنها اجتناب کرد

آزمون های مهارت زبان انگلیسی مانند آیلتس، تافل و PTE برای بسیاری از افراد که قصد مهاجرت، تحصیل یا کار…

بیشتر بخوانید
learn english from AI

چگونه از هوش مصنوعی و فناوری برای یادگیری زبان انگلیسی استفاده کنیم؟

در چند سال اخیر پیشرفت های چشمگیر در هوش مصنوعی (AI) و فناوری، روش های نوآورانه و جذاب تری را…

بیشتر بخوانید
موفقیت در آزمون های زبان انگلیسی

استراتژی های نوآورانه برای موفقیت در آزمون های زبان انگلیسی

امروزه، با پیشرفت های چشمگیر در زمینه آموزش و فناوری، روش های نوینی برای موفقیت در آزمون های زبان انگلیسی…

بیشتر بخوانید

نظرات

سوالات و نظراتتون رو با ما به اشتراک بذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

question