راهنمای تحصیل در فیلیپین ۲۰۲۱

تحصیل در فیلیپین

تحصیل در فیلیپین به دلیل امکان تحصیل به زبان انگلیسی، دانشگاه های با کیفیت و امکان زندگی در یکی از کشورهای مدرن آسیا برای بسیاری از دانشجویان جذاب است.

فیلیپیین کشوری مجمع‌الجزایری در جنوب شرقی آسیا، واقع در شرق ناحیه هندوچین و شمال اندونزی است.

زبان رسمی این کشور  انگلیسی و فیلیپینی است.

این مجمع‌الجزایر ابتدا توسط فردیناند ماژلان کاشف پرتغالی کشف شد. امپراتوری اسپانیا این مجمع‌الجزایر را مستعمره کردند و بعدها در جنگ بین آمریکا و اسپانیا مستعمره آمریکا شد و در آخر مستعمره امپراتوری ژاپن شد تا اینکه فیلیپین، کشوری مستقل شد.

واحد پول فیلیپین، پزوی فیلیپین است. اقتصاد فیلیپین ۳۴ امین اقتصاد بزرگ دنیا با تولید ناخالص داخلی ۳۷۱٫۸ میلیارد دلار است. نام فیلیپین از نام پادشاه اسپانیا، شاه فیلیپ دوم گرفته شده است.

فیلیپین یک مجموعه جزیره است که از ۷۶۴۱ جزیره تشکیل شدهاست. این جزیره ها عموماً در سه مجتمع الجزایر بزرگ طبقه‌بندی می‌شوند که عبارتند از: لوزون، میندانائو، و ویسایا. این کشور بیش از 109 میلیون نفر جمعیت دارد.

آب و هوای فیلیپین گرمسیری دریایی با رطوبت زیاد است و در طول سال همواره با طوفان و باران‌های موسمی همراه است.

مانیل پایتخت کشور فیلیپین در طی سال‌های گذشته پیشرفت زیادی داشته‌است. این شهر حدود ۱۰ میلیون نفر جمعیت دارد و هنوز یکی از ارزانترین شهرهای دنیاست. مردم در فیلیپین به زبان تاگالوگ صحبت می‌کنند و این در حالی است که زبان انگلیسی بسیار رایج است.

تحصیل در فیلیپین

تحصیل در فیلیپین در سال های اخیر بین دانشجویان خارجی بسیار رایج شده است. همچنین متقاضی برای دریافت ویزای دانشجویی این کشور نیز افزایش پیدا کرده است.

برای رشته های پزشکی در کشور فیلیپین دانشجو باید دو سال آموزش‌های مقدماتی را پشت سر بگذارد و پس از آن نیز دوره های بالینی را طی کند. همین طور نیاز است که 4 سال نیز در رشته پزشکی عمومی تحصیل کند. تحصیل پزشکی در فیلیپین 8 سال است و دوره 4 ساله اول به صورت لیسانس با گروه پزشکی است و 4 سال دوم دوره اصلی پزشکی است.

شایان ذکر است که متقاضیان تحصیل پزشکی ملزم به گذراندن دوره پیشنیاز NMAT و همچنین قبولی در آزمون ملی پزشکی ( آزمون ورودی برای رشته های پزشکی و دندانپزشکی در فیلیپین) هستند.

هزینه تحصیلی برای 4 سال اول ترمی 800 تا 1500 دلار و برای 4 سال دوم حدود 4000 دلار است.

دانشگاه دیلیمان در کشور فیلیپین یکی از بهترین دانشگاه های دولتی محسوب می شود که رتبه 401 تا 410 جهانی را کسب کرده است. این دانشگاه رتبه 75 آسیایی دارد و به طور کلی یکی از بهترین دانشگاه های دنیا از نظر ادبیات و فرهنگ محسوب می شود. دانشگاه مانیلا یک دانشگاه تحقیقاتی محسوب می شود که رتبه 501 تا 550 جهانی را به خود اختصاص داده است.  این دانشگاه در لیست 200 دانشگاه برتر زبان انگلیسی قرار دارد.

مهاجرت تحصیلی به فیلیپین

مهاجرت تحصیلی به فیلیپین در مقطع کارشناسی

مهاجرت تحصیلی به فیلیپین در مقطع کارشناسی به 4 سال زمان نیاز دارد. البته برای رشته های هنری این زمان معمولاً 5 سال است.

شما باید مدارک و دیپلم خود را برای دانشگاه مورد نظر ارسال کنید تا مدارک شما بررسی و تایید شود. سطح زبان انگلیسی شما باید مطلوب باشد. برای دوره کارشناسی مدرک آیلتس 5 به بالا یا معادل آن در تافل مورد نیاز است.

مهاجرت تحصیلی به فیلیپین در مقطع کارشناسی ارشد

دوره دوم تحصیل در فیلیپین شامل کارشناسی ارشد است و دو سال تحصیلی تمام وقت را در بر می گیرد. دانشجو پس از ارائه پیاین نامه مدرک خود را دریافت می کند. در این دوره می بایست بتوانید یک طرح پژوهشی مناسب داشته باشید و سعی کنید به طور کلی در این طرح پژوهشی به نتیجه درستی دست یابید.

ورود به مقطع کارشناسی ارشد در فیلیپین یک آزمون مهم به همراه دارد و فرد باید مدرک زبان آیلتس با نمره حداقل 6 داشته باشد.

مهاجرت تحصیلی به فیلیپین در مقطع دکترا

در مقطع دکترا فرد باید یک طرح پژوهشی مناسب را دنبال نماید و پس از 5 سال نتیجه طرح خود را در قالب دفاعیه اعلام نماید. این مقطع برای رشته های کشاورزی و شیلات و رشته های وابسته 4 سال زمان نیاز دارد.

برای رشته های طراحی صنعتی و یا رشته هایی که وابسته به طراحی داخلی هستند نیز یک دوره مشخص شش ماهه اولیه در نظر گرفته می‌شود. به طور کلی دوره های آموزشی اولیه در فیلیپین یک دوره چند ساعته است که می تواند برای همه افراد گزینه مناسبی باشد. برای ورود به مقطع دکترا باید مدرک کارشناسی ارشد داشته باشید. همچنین نیاز است که مدرک زبان آیلتس با نمره حداقل 7 داشته باشید. همینطور نیاز به دو استاد راهنما و یک استاد مشاور دارید.

امکان بورسیه شدن در این مقطع بیش از دوره های دیگر است. هر یک از دانشگاه های کشور فیلیپین دارای شرایط تحصیلی و بورسیه مخصوص به خود هستند.

هزینه تحصیل

از نکات بسیار مهمی که باید در هنگام مهاجرت تحصیلی و انتخاب کشور در نظر گرفت، هزینه‌های دانشگاه و زندگی است. تحصیل در فیلیپین همانند بسیاری از کشورها رایگان نیست. این هزینه‌ها برای دانشجویان خارجی معمولا بین 130000 تا 320000 پزوی فیلیپین است.

بدون شک مبلغ سالانه برای هر یک از رشته‌ها و هر یک از مقاطع از جمله کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری متفاوت است. از دیگر هزینه‌هایی که باید در طی تحصیل خود بدهید می‌توان به بیمه و خوابگاه اشاره کرد. این مبلغ برای دانشجویانی که ساکن شهرهای اتحادیه اروپا نیستند تقریبا نزدیک به 130000 پزو است. در صورتی که تمایلی به زندگی در خوابگاه نداشته باشید می‌توانید خانه‌های خصوصی اجاره کنید که در این صورت هزینه‌های شما ممکن است چند برابر شود.

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای تحصیلی

  • اصل و ترجمه مدارک تحصیلی به همراه تاییدیه مدارک از دادگستری و امور خارجه
  • ارائه نامه پذیرش دانشگاه
  • ترجمه کردن مدارک شناسایی از جمله کارت ملی و گذرنامه
  • رزرو هتل
  • اثبات تمکن مالی
  • فرم ثبت‌نام در دانشگاه
  • رسید پرداخت شهریه دانشگاه
  • رسید پرداخت هزینه‌های پزشکی

پست های مرتبط

مطالعه این پست ها رو از دست ندین!
معرفی بهترین دانشگاه های آلمان: دانشگاه فنی درسدن

معرفی بهترین دانشگاه های آلمان: دانشگاه فنی درسدن

دانشگاه فنی درسدن یا دانشگاه صنعتی درسدن با بیش از ۳۷ هزار دانشجو بزرگترین دانشگاه ایالت زاکسن و یکی از…

بیشتر بخوانید
دانشگاه سالرنو

معرفی بهترین دانشگاه های ایتالیا: دانشگاه سالرنو

دانشگاه سالرنو UNISA یکی از قدیمی ترین دانشگاه های اروپاست. پیشینه ایجاد این دانشگاه به قرن هشتم میلادی باز می…

بیشتر بخوانید
دانشگاه سالنتو

معرفی بهترین دانشگاه های ایتالیا: دانشگاه سالنتو

دانشگاه سالنتو یک دانشگاه دولتی در شهر لچه ایتالیاست. این دانشگاه که تا پیش از این به عنوان دانشگاه لچه…

بیشتر بخوانید

نظرات

سوالات و نظراتتون رو با ما به اشتراک بذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

question